Reklama

Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští

Na autosalonu v Los Angeles mohla Tesla kritikům zatnout tipec kvalitně postaveným vozem. Místo toho jen pouští další vodu na mlýn kritikům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští

30.11.2017 | Petr Prokopec | 38 příspěvků

Na autosalonu v Los Angeles mohla Tesla kritikům zatnout tipec kvalitně postaveným vozem. Místo toho jen pouští další vodu na mlýn kritikům.

Tesla se neustále ocitá pod palbou kritiky. Obvykle za ní nestojí averze komentujících, nýbrž neschopnost značky dostát vlastním slibům, předsevzetím a plánům, kombinovaná s problémy samotných aut. V první polovině roku automobilka dávala pyšně každému najevo, že pro rozjetí výroby sedanu Model 3 není třeba žádná ověřovací série a místo ní vše zastanou pokročilé počítačové simulace. Tesla také vynechala i dočasnou sadu nástrojů a skočila rovnou do všeho po hlavě. Nicméně máme konec listopadu a k reálným zákazníkům se ani po pěti měsících nedostal jediný kus.

Aktuálně zahájený autosalon v Los Angeles byl přitom ideální příležitostí, aby Tesla všem kritikům zacpala ústa a ukázala, jak vychytala všechny mouchy a předvedla bezchybný sériový kus, který zítra (dobře, za pár let...) můžete mít i vy. Na výstaviště ležící jen zhruba 500 kilometrů od jejího ústředí v Palo Alto mohla snadno dopravit pár exemplářů Model 3, které by tohle všechno s pomocí médií zmohly. Bohužel, místo toho do Convention Centra dorazil jediný červeně lakovaný exemplář.

To by samo o sobě nutně nevadilo, tento vůz má ale k dokonalému sériovému kusu opravdu daleko. Pochybnosti Tesla vzbuzuje už tím, že dovnitř vozu nikoho nepouští - odmítá i novináře po zvláštní žádosti. To je zcela nestandardní. Na autosalonech bývají zamčené vozy jako Bugatti Chiron, tedy ty nejexkluzivnější stroje za několik desítek milionů korun, ani v jejich případě ale automobilka neodmítne novináře, který si chce auto vyfotit či jej staticky prozkoumat. Zcela pochopitelně.

U Model 3 to možné není a další zkoumání odhalí příčinu - i když automobilka vůz prezentuje jako zcela sériový, kontrola VIN ukáže, že vyroben byl skoro před rokem - v lednu 2017. Jde tedy o jeden z předprpodukčních kusů, který si o jízdě po automatizované lince mohl nechat teprve zdát.

Tesla si je očividně vědoma toho, že kvalita interiéru skoro rok starého vozu by jí asi dobrou vizitku neudělala. Proto jede dle pravidla „Koukat, nedotýkat“, jako v muzeu. A co je možná ještě překvapivější, kromě zamknutých dveří jsou na autosalonu pevně zavřena i ústa doprovodného personálu. Pokud se lidí na stánku zeptáte na technická data, dozvíte se, že k dispozici jsou „pouze některá“. Asi nejzajímavější je samozřejmě kapacita baterií a s tím spojený dojezd a výkony. „To bohužel nevíme,“ dozvíte se od zaměstnanců, i když zrovna dojezd má už od včera i oficiální certifikaci EPA...

Co tedy dodat? Snad jen tolik, že Tesla sice na autosalonu v Los Angeles nechybí, ale její přítomnost je spíše kontraproduktivní, než aby pomohla zlepšit povadající renomé značky. Chápat to je těžké. Elon Musk mohl snad i osobně zajistit výrobu jednoho opravdu příkladně vypadající kus, který by si všichni prošmejdili od podlahy až po střechu, jen aby zjistili, že jejich předchozí kritika byla mimo mísu. Takhle automobilka riskuje jen ostudu...

Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 1 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive foto 01Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 2 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 01Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 3 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 02Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 4 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 03Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 5 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 04Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 6 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 05Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 7 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive foto 07Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 8 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 06Tesla riskuje ostudu, v L.A. vystavuje rok starý Model 3, do kterého nikoho nepouští - 9 - Tesla Model 3 Los Angeles 2017 zive lepsi 07
Pro Teslu byl autosalon v Los Angeles příležitostí, kterak se blýsknout. Nový Model 3 se takto ukázal na veřejnosti vůbec poprvé. Značka však překvapivě na výstaviště poslala vůz z ledna 2017, do kterého nikoho nepustí

Zdroj: Focus

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 38 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše