Reklama

Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně

Že se někdo z auta pokusí ukrást kola, se bohužel stává. Že je ukradeno celé, bohužel též. Tomuto se ale stalo obojí a to druhé dokonce dvakrát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně

18.5.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Že se někdo z auta pokusí ukrást kola, se bohužel stává. Že je ukradeno celé, bohužel též. Tomuto se ale stalo obojí a to druhé dokonce dvakrát.

Případy, kdy zloději ukradnou kola z nějakého auta, či dokonce z několika aut najednou, nejsou bohužel výjimkou, a to ani v České republice. Případ, který tu máme dnes, se ovšem stal ve Švédsku a krádeží kol jen začal. Kuriózní je v tolika ohledech, že se zdá být až neuvěřitelný, jenže je bohužel do puntíku pravdivý.

Vůz, který vidíte na fotkách, je aktuální Porsche 911 991 GT3 RS a specifické není jen svými koly. Disky jsou tady připevněny centrální maticí, a to není uchycení které odmontujete s obyčejnou golou. Na tato kola potřebujete speciální ořech a k jeho uvolnění je potřeba 400 Nm. Servisy na to vybavení samozřejmě mají, náhodní zloději automobilových kol ani omylem - toto nejsou věci, které byste běžně koupili v hobby marketech.

Přesto z něj byla přes noc ukradena kola. Stalo se to v sobotu, v noci ze 13. na 14. května a právě z výše zmíněných důvodů vzbudil pozdvižení na sociálních sítích - taková kola neukradne jen tak někdo. Jenže stalo se to a byl to jen začátek smolných dnů Johana Runströmera, kterému vůz patří. Ten pochopitelně ohlásil krádež policii a na pojišťovnu, ještě než však stačil vůz odvézt v pondělí do servisu pro nová kola, byl ukraden celý.

Přijde vám to ještě neuvěřitelnější? To stále není celý příběh. Vůz se i po krádeži podařilo najít v pondělí pozdě večer a tentokrát už opravdu zamířil do onoho servisu, kde měl být dán do pořádku. A hádejte co? V úterý večer byl vůz opět ukraden přímo z pozemku servisu autorizovaného servisu Porsche.

Chápeme, jak to zní absurdně, ale níže se můžete podívat i na část naší e-mailové komunikace s majitelem, partnerem firmy Heycom, který má jen stěží důvod si něco takového vymýšlet. Vypadá to, že někdo má o tohle konkrétní Porsche opravdu velký zájem - tak velký, že mu ani překažená krádež nezabrání ji zopakovat.

Pochopitelně, pokud byste se pohybovali ve Švédsku či v okolních zemích a podobné auto zahlédli, můžete dát majiteli vědět, v galerii najdete jeho e-mailovou adresu, kterou i za tímto účelem zveřejnil. My jen doufáme, že se majitel s autem opět shledá, že bude dáno do pořádku a že už se zloději nepokusí ho ukrást znova. Na místě majitele bychom ho na pár týdnů schovali do garáže, aby nebylo zanedlouho ukradeno zas. A pořídili si nějaké hodně dobré zabezpečení, snad 24hodinovou ochranku...

Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně - 1 - Porsche 911 991 GT3 RS kradez kol dalsi 01
Tady je vůz ještě v pořádku i se svým majitelem

Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně - 2 - porsche 911 991 gt3 rs kradez kol swe 01Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně - 3 - porsche 911 991 gt3 rs kradez kol swe 02
Takto dopadl po krádeži kol, záhy byl ukraden celý. Dvakrát

Tohle auto chtějí zloději jak žádné jiné. Šli po něm třikrát za čtyři dny, úspěšně - 4 - Porsche 911 991 GT3 RS kradez kol dalsi 02
Víme, jak obtížné je tomu uvěřit, majitel ale nemá důvod lhát - sám se shání po informacích vedoucích k dopadení

Zdroje: Autogespot@Facebook, Johan Runströmer

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše