Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show

(+ videa) Již příští rok se na obrazovky vrátí Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid. Nás ovšem více zajímá a láká, co budou o víkendu dělat Jezza a spol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show

27.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

(+ videa) Již příští rok se na obrazovky vrátí Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid. Nás ovšem více zajímá a láká, co budou o víkendu dělat Jezza a spol.

Letošní znovuzrození Top Gearu rozhodně nedopadlo dobře. Spíše bychom návrat slavného motoristického pořadu mohli označit za katastrofální, přičemž důvodů je hned několik - ten nejpodstatnější však spočívá v odchodu hlavních aktérů. Nová show The Grand Tour jasně ukázala, že faktory jako rozpočet, výprava, kamera, zvuk či auta jsou jen vedlejší. Úspěch hlavně závisí na lidech, tedy v tomto případě na Jeremy Clarksonovi, Richardu Hammondovi a Jamesi Mayovi.

Jisté, ne všichni s tímto tvrzením budou souhlasit. Zvláště při zmínce o Jezzovi, který kolem sebe šíří možná až příliš mnoho kontroverze. Nicméně ta je velmi pravděpodobně součástí jeho kouzla a strategie - a to se pro změnu přenáší na samotný pořad. Zcela zřetelně je to vidět na vůbec první oficiální upoutávce na nadcházející sezónu Top Gearu, ve které se již představí pouze Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid.

Právě tato trojice byla letos chválena nejvíce a nepřekvapilo, že to s nimi BBC zkouší znovu a bylo by velmi rádo, kdyby tento návrat již klapl. Zatím si tím ale nejsme příliš jisti, upoutávka působí značně uměle. Máme zde přitom přesně ten styl, s jakým by vyrukoval Jezza a spol. A dá se předpokládat, že v jeho případě by následoval bouřlivý aplaus. Zde se jej ale nejspíš nedočkáme.

LeBlanc, Harris a Reid se totiž rozjedou ve třech různorodých taxících bez držení volantu směrem k horizontu. Jelikož na startu stojí hned vedle sebe, je logické, že ihned začnou skřípět plechy, což trojice moderátorů doprovází smíchem. Jak jsme ale zmínili výše, vše působí vyumělkovaně.

Na druhou stranu, všechna zmíněná či naznačená negativa by nakonec mohla být novému Top Gearu ku prospěchu. Na rozdíl od letošního návratu totiž již na bedrech show neleží takový tlak. LeBlanc, Harris a Reid tak mohou příjemně překvapit. Ale i pokračovat v pádu z výšin, což by nejspíše již show zlámalo vaz definitivně.

Jak vše dopadne, to zjistíme za pár měsíců. Během té doby lze očekávat přísun dalších upoutávek, které nám jistě napoví více - aktuálně tu máme jen 20 sekund záběrů, které toho mnoho neodhalí. Nicméně pocit jisté pachutě v ústech, která zůstala po hořké mandarince, je nezpochybnitelný. Snad nám tedy napříště Top Gear naservíruje lepší chod.

Oproti tomu v případě upoutávky na další epizodu The Grand Tour příliš důvodů ke stížnostem nemáme. Už jen proto, že nepůjde o jeden díl, ale hned o dva. Clarkson, Hammond a May totiž na road trip do Namibie, což bude mapovat nejen klasická páteční epizoda, ale také na ni navazující sobotní. Ani jednou u toho přitom nebude zelený stan.

Nelze si odpustit rýpnutí, proč vlastně The Grand Tour potřebuje speciál, když speciálem je tak trochu každá epizoda. Nicméně to je nejspíše jediný zádrhel, na který bude u obrazovek okamžitě zapomenuto. Ve zbytku se budeme opájet krajinou, jíž trojice moderátorů brázdí v plážových bugginách. A samozřejmě se u toho královsky baví a navzájem špičkuje.

Přijde vám, že nejsme objektivní? Možná máte i pravdu. Není to však o tom, že bychom vůči Top Gearu byli zaujati a především Clarksonovi odpouštěli naprosto vše. Jde zkrátka jen o to, že pokud vám někdo dá na výběr dvě mince - jednu naleštěnou a druhou špinavou - logicky sáhnete po té blýskavější. Nevěříte? Podívejte se na trailery a pochopíte.

Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 1 - Top Gear S24 prvni trailer 01Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 2 - Top Gear S24 prvni trailer 02Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 3 - Top Gear S24 prvni trailer 03Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 4 - Top Gear S24 prvni trailer 04
Z dalšícho návratu Top Gearu jsme zatím rozpačití, i když první upoutávka toho mnoho neukázala

Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 5 - The Grand Tour Namibia Special trailer 01Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 6 - The Grand Tour Namibia Special trailer 02Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 7 - The Grand Tour Namibia Special trailer 03Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 8 - The Grand Tour Namibia Special trailer 04Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 9 - The Grand Tour Namibia Special trailer 05Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 10 - The Grand Tour Namibia Special trailer 06Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 11 - The Grand Tour Namibia Special trailer 07Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 12 - The Grand Tour Namibia Special trailer 08Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 13 - The Grand Tour Namibia Special trailer 09Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 14 - The Grand Tour Namibia Special trailer 10Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 15 - The Grand Tour Namibia Special trailer 11Top Gear i Grand Tour lákají na nové epizody, nadšení ale budí jen jedna show - 16 - The Grand Tour Namibia Special trailer 12
Trailer na první speciál The Grand Tour je sdílnější, navíc u Clarksona, Hammonda a Maye show nepůsobí tak vyumělkovaně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše