Reklama

Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové

Štáb BBC již roztočil kamery. Před ty si stoupl Matt LeBlanc a měl ukázat kvality Avtorosu Šaman. Nakonec ale skončil u cigarety.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové

27.10.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Štáb BBC již roztočil kamery. Před ty si stoupl Matt LeBlanc a měl ukázat kvality Avtorosu Šaman. Nakonec ale skončil u cigarety.

Okolo nové sezóny Top Gearu bylo v poslední době poněkud ticho. To ve výsledku není až tak překvapivé, neboť třiadvacátá série skončila katastrofálně. Chris Evans tak na své další účinkování rezignoval a Matt LeBlanc ještě v polovině srpna naznačoval, že „se nic neděje“. Před měsícem ovšem BBC oznámilo, že další epizody Top Gearu skutečně vzniknou, přičemž kromě někdejšího Joeyho ze seriálu Přátelé se před kamery měli vrátit také Chris Harris a Rory Reid.

Jak bylo oznámeno, tak se i stalo. Již 17. října se totiž na účtu Top Gearu na Twitteru objevila zpráva, že LeBlanc, Harris a Reid jsou zpět v akci. Nově tu pak máme definitivní potvrzení jejich návratu, neboť na ostrově Man byl v uplynulých dnech natáčen filmeček zahrnující kromě Matta také Avtoros Šaman. Tedy gigantický ruský off-road s pohonem 8x8, který měl dle scénáře zachránit jednu rodinu v nesnázích.

Nakonec to však byl vůz, který potřeboval odbornou pomoc. Jakmile totiž Šaman opustil vlny oceánu a octl se všemi osmi koly na pevné půdě, došlo k poruše. Aktuálně není jisté, oč přesně šlo, štábu se ovšem Avtoros povedlo přivést z životu až po hodině. Do té doby ruský kolos blokoval dopravu. LeBlanc přitom nepřiložil ruce k dílu jako třeba James May, místo toho si po vzoru Clarksona dal „kouřovou“.

My přitom zpoza klávesnice můžeme usuzovat, že za poruchou nejspíše stála hrozivá hmotnost vozu v kombinaci s poněkud titěrným hnacím ústrojím. O rozpohybování 4 536 kilogramů se totiž stará pouze třílitrový čtyřválcový turbodiesel spřažený s šestistupňovým manuálem. S ohledem na rozměry a množství kil bychom přitom v podpalubí čekali něco mnohem schopnějšího.

Celá situace přitom tak trochu kuriózně připomíná osudy nového Top Gearu. Nepříliš výkonný Avtoros si totiž ukousl velké sousto, které nedokázal pozřít, a místo toho zkolaboval. Také BBC přitom doufala, že se jí se zcela novým a nesehraným ansáblem povede bez problémů kráčet tou samou cestou, jakou mířili Clarkson a spol. Že vše dopadlo jinak než úspěchem, jsme již zmínili.

Nyní tedy nezbývá než doufat, že tak jako byl opraven Šaman, dojde rovněž k resuscitaci pořadu. Ten přitom nejspíše bude muset počítat s laťkou nasazenou zas o úroveň výše, neboť již za tři týdny odstartuje Jezzova nová show The Grand Tour, od které se očekává minimálně pokoření všeho, co jsme dosud na televizních obrazovkách viděli.

Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 1 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni 01
Ještě v půlce října se LeBlanc, Harris a Reid při novém setkání jen smáli...

Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 2 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni 04Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 3 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni 05Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 4 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni 06Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 5 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni 07Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 6 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 01Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 7 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 02Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 8 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 03Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 9 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 04Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 10 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 05Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 11 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 06Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 12 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 07Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 13 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 08Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 14 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 09Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 15 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 10Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 16 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 11Natáčení nového Top Gearu se zaseklo, sotva se rozjelo. Mohou za to Rusové - 17 - Top Gear S24 prvni foto z nataceni dalsi 12
...při natáčení prvního filmečku však již Mattovi úsměv ve tváři poněkud zamrzl

Zdroj: Shifting Lanes

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama