Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho
22.10.2018 | Petr Prokopec
V posledních letech se stalo zvykem, že Top Gear uváděly tváře známé na celém světě. Tato praxe je minulostí, dva ze současným moderátorů nahradí lidé známí nanejvýš ve Velké Británii.
Britský motoristický pořad Top Gear byl svého času nejsledovanější show svého druhu na celém světě. V letech 2007 až 2015 sledovalo každou premiérovou epizodu v průměru více než šest milionů diváků, k čemuž lze přihodit opakování předchozích sérií, speciály, bonusová DVD a v neposlední řadě i živá turné. Není tedy nijak překvapivé, že Top Gear byl dlouhodobě největší dojnou krávou této televizní stanice.
Nicméně v březnu 2015 se Jeremy Clarkson rozčílil natolik, že nedostal teplou večeři, až z toho bylo neprodloužení smlouvy. S ním pak odešli i Richard Hammond a James May, což se BBC rozhodlo vyřešit najmutím hned šesti nových protagonistů. Po počátečních rozpacích a odchodu hlavní hvězdy Chrise Evanse se přitom zdálo, že show chytila nový vítr bude obrazovkami proplouvat znovu s nemalým úspěchem.
Nicméně před pár měsíci přišla opravdu ledová sprcha, neboť Matt LeBlanc, který byl největším aktivem novodobého Top Gearu, oznámil, že v show končí. Důvodem byly jeho přelety přes oceán, kvůli kterým byl často od rodiny, stejně jako další závazky v Americe. BBC tak byla postavena před nové hledání, jemuž je nyní konec. A zatím si nejsme jisti, zda bude šťastný.
Televizní stanice totiž oznámila, že novými moderátory se stávají Patrick Joseph „Paddy“ McGuinness a Andrew „Freddie“ Flintoff. Ti přitom na obrazovkách doplní Chrise Harrise, Rory Reid totiž v hlavní show také končí. Uvádět tak již bude pouze doprovodný pořad Extra Top Gear, kde jej bude doplňovat Sabine Schmitz. Tedy další z oné šestice, jejíž role byla ovšem časem výrazně zredukována.
Momentálně je přitom velmi těžké odhadnout, zda toto střídání stráží bude tím posledním hřebíčkem do rakve, či zda Top Gear čeká návrat na výsluní. Reakce na angažmá nové dvojice jsou totiž pozitivní i negativní. Navíc sedmadvacátá série, ve které se objeví, bude vysílána až příští rok na podzim. Na počátku roku 2019 ovšem dorazí ještě šestadvacítka, ve které se rozloučí někdejší Joey ze seriálu Přátelé.
Rok je přitom dlouhá doba, během které se může odehrát cokoliv. Harris si tak může se svými novými kolegy párkrát skočit na pivo, během čehož zjistí, že se ideálně doplňují. A nebo také ne. Stejně tak i BBC může nakonec vše odpískat, i když na takový krok nejspíše nedojde, smlouva s novými moderátory byla totiž podepsána na dva roky.
Nezbývá tedy vlastně nic jiného, než si u nás neznámou novou dvojku představit. Začneme přitom u Paddyho McGuinnesse, který má s moderováním nemalé zkušenosti. A co víc, v roceš 2016 dokonce uváděl i show Stars in their cars, která se zaměřovala na celebrity a jejich automobily. Po deseti dílech ale pořad skončil, aniž by zanechal v publiku nějakou trvalou vzpomínku.
„Je pro mne opravdu čest, že jsem se dostal do štábu Top Gearu. To, že mohu uvádět show, kterou miluji a sleduji již od svého dětství, je pro mně více než vzrušující. Fanoušci Top Gearu po celém světě jsou nadmíru zapálení a já jsem jeden z nich. Nastal tedy čas tuto skvělou britskou mašinu nakopnout a uvidíme, co s ní dokážu,“ uvedl McGuinness ke svému angažmá.
Flintoff pak dodal, že „není obvyklé, abyste se dostali k několika pracím svých snů. Nyní ale můžu s potěšením říci, že mě se to povedlo. Vždy jsem měl velkou vášeň pro auta a proto jsem nadmíru potěšen tím, že se mohu připojit k týmu Top Gearu.“ My pak můžeme dodat, že Flintoff bude minimálně zpočátku fanoušky více sledován, což souvisí s jeho minulostí.
Na rozdíl od McGuinnesse totiž nejde o kovanou televizní hvězdu, ačkoliv i on má s moderováním nemalé zkušenosti. V prvé řadě je ale Flintoff bývalým hráčem kriketu, což je sport, jehož obliba v Británii nemá daleko k fotbalu. Díky tomu přišel k nemalému jmění (jeho výše je odhadována na půl miliardy korun), které pravidelně utrácí za rychlá auta.
Flintoff tak má bohaté osobní zkušenosti třeba s Bentley Continental GT, Ferrari 612 Scaglietti nebo Lamborghini Aventador, jenž samozřejmě může do své nové práce promítnout. Vlastníkem vzpínajícího se koníka je ovšem mimo jiné i McGuinness. Na druhou stranu, ani jeden se v rámci osobní sbírky nemůže rovnat Evansovi - a ten přesto zklamal.
Uvidíme tedy za rok touto dobou, zda BBC udělalo krok správným směrem či nikoliv. Nové moderátory rozhodně neodmítáme, koneckonců mohou jen překvapit. Ostatně z angažmá LeBlanca zpočátku také spousta lidí nebyla nadšena a dnes si to samé publikum nedokáže v Top Gearu pomalu nikoho jiného představit.

Novými moderátory Top Gearu budou Paddy McGuinness a Andrew Flintoff, kteří se již zvěčnili i se zůstavším Chrisem Harrisem
McGuinness přitom již pořad o autech uváděl...
...stejně jako některá působivá vlastní
Sbírkou se může pochlubit i Flintoff...
...který navíc dříve působil i jako ambasador Volkwagenu či Land Roveru
Bleskovky
Mercedes po sérii požárů svolává do servisů skoro všechny vyrobené silniční Formule 1, je to další obrovské fiasko
včeraNástupce po léta nejoblíbenějšího auta Jeremyho Clarksona byl načapán při testech v provozu, teď už jistě dorazí
26.6.20251914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
25.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Marc Marquez v pátek dvakrát havaroval včera 16:32
- Na čele je po pátku v Assenu Filip Salač včera 15:20
- Rabat místo MacKenzieho? 26.6.2025
- Jako lídři přijíždějí do Assenu Marc Marquez, Gonzalez a Rueda 26.6.2025
- Časový program v Assenu 25.6.2025
Nejnovější články
K mání je dodnes kompletně originální a krásně zachovalá Škoda 100 po teprve 2. majiteli, je to stroj času přímo do roku 1976
před 9 hodinamiNová motorka oslavující nejlepšího motocyklového jezdce všech dob má výfuky jako z rakety. Je to ale klíček, co ji činí výjimečnou
před 10 hodinamiAmeričané s dvouletým zpožděním dodali prvnímu zákazníkovi svůj vlastní Rolls-Royce, jeho barva mluví za vše
před 11 hodinamiTrvalo 32 let, než se nejprodávanějším autem Volva stalo něco jiného než „krabice”. Navíc s poznámkami pod čarou
včeraMercedes po sérii požárů svolává do servisů skoro všechny vyrobené silniční Formule 1, je to další obrovské fiasko
včera
Živá témata na fóru
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 06.27. 16:50 - Spectral
- Lampárna (stěžovatelna) 06.26. 16:17 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:37 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 06.26. 14:22 - pavproch
- Kabelový svazek motoru Octavia I 1,8T 06.26. 12:55 - abernas
- kola e89+Tiguan+Scout 06.26. 11:04 - pavproch
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 06.25. 18:25 - Truck Daškam
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 06.24. 14:43 - janom