Reklama

Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady

Zdálo se, že to v Top Gearu mezi LeBlancem, Harrisem a Reidem konečně začíná klapat. Možná to tak i bylo, brzy ale ze tří zbudou jen dva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady

31.5.2018 | Petr Miler | 28 příspěvků

Zdálo se, že to v Top Gearu mezi LeBlancem, Harrisem a Reidem konečně začíná klapat. Možná to tak i bylo, brzy ale ze tří zbudou jen dva.

Top Gear v posledních letech prochází mnoha změnami. Po odchodu Clarksona a spol. a nepovedeném angažmá Chrise Evanse se sestava hlavních moderátorů pořadu začala stabilizovat na triu Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid. Jenže ani ta nevydrží. Nejznámější jméno z těchto tří, bývalý představitel Joeyho v seriálu Přátelé Matt LeBlanc totiž dnes oznámil, že ještě letos show opustí.

V prohlášení zaslaném tisku LeBlanc uvádí: „Moje zkušenost s Top Gearem byla velká zábava, pořádně jsem si užíval práci s celým týmem. Jenže časový závazek a intenzivní cestování spojené s moderováním pořadu mě odhání od rodiny a přátel více, než by mi bylo příjemné. Budu navždy fanouškem Top Gearu a přeji celému týmu další úspěchy. Díky za skvělou jízdu.”

LeBlancovo rozloučení přichází znenadání a bez jakéhokoli předchozího náznaku. I když s jeho příchodem do pořadu byly spojeny jisté obavy, byl to právě on, kdo svou profesionalitou, nadšením i orientací v oboru držel Top Gear nad vodou v časech, kdy všechno ostatní nestálo za nic. Poté, co se mezi moderátory přidal Chris Harris a oba harcovníky svých oborů doplnil sympatický amatér Reid se zdálo, že má pořad nakročeno k dalším úspěchům. Jenže teď bude muset mateřská BBC hledat náhradu.

LeBlancovi jeho rozhodnutí nikdo nemá za zlé, pochopitelně - je to dnes už více jak 50letý muž, nepochybně dobře zabezpečený a účinkování v pořadu britské provenience pro něj musí být náročné. Chris Harris tak jeho rozhodnutí komentoval slovy: „Chvíle práce s Mattem LeBlancem byly ty nejlepší vůbec. Je smutné, že to musí skončit, důvodům ale naprosto rozumím.” A Rory Reid se přidal s podobným komentářem.

Na odchod troufneme si říci hlavní hvězdy pořadu už reagoval také šéf BBC Patrick Holland, který upřesnil, že „Joey” ještě dotočí další sérii Top Gearu, která bude odvysílána ještě letos a očekávat v ní máme něco velmi zvláštního. Též potvrdil, že náhrada za LeBlanca zatím neexistuje, pro rok 2019 ale prý máme čekat dalšího skvělého nového moderátora.

Je škoda, že Top Gear nemůže dále pokračovat v dosavadní sestavě, ale takový už je život. Pokud máte nějaký dobrý nápad, kdo by mohl LeBlanca nahradit, sem s nim v diskuzi. Tušíme, že půjde znovu o Američana a za sebe bych si tipnul Jasona Cammisu, který nedávno sekl s moderováním videí Motor Trendu a má k autům hodně co říci. Dopadnout to ale může jakkoli jinak, snad pouze návrat Clarksona a spol. už čekat opravdu nemůžeme...

Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 1 - Top Gear S23E04 04Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 2 - Top Gear S23E06 15Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 3 - Top Gear Matt LeBlanc a Ken Block 10Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 4 - Top Gear Matt LeBlanc a Ken Block 11Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 5 - Top Gear S23E05 13Top Gear znovu přišel o svou největší hvězdu. Pořad opouští znenadání a bez náhrady - 6 - Top Gear Evans a LeBlanc nove foto 04
Mattu LeBlancovi to v Top Gearu docela slušelo. Dnes oznámil, že s moderováním pořadu ještě letos skončí, náhrada za něj zatím není známa

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 28 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše