- -

Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila?

Úplně novou Ladu Vesta si dnes můžete pořídit za cenu do 300 tisíc Kč. Tato Niva je skoro 4 roky stará, přesto stojí více jak dvojnásobek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila?

10.5.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Úplně novou Ladu Vesta si dnes můžete pořídit za cenu do 300 tisíc Kč. Tato Niva je skoro 4 roky stará, přesto stojí více jak dvojnásobek.

Bývaly časy, kdy Lady platily za výjimečná a relativně drahá auta, v posledních dekádách se ale přesunuly do trochu jiných sfér. Nejprve byly případy strojů, které ždímají potenciál zastarávající techniky do poslední kapky a za nízkou cenu nabízí jednoduchá řešení v nepříliš atraktivním balení. Uplynulá léta pak nasměrovala ruskou automobilku zase trochu jinam, a tak dnes v její nabídce najdeme moderněji pojaté i vyhlížející vozy. Nízká cena jim ale zůstala.

Nejlepším příkladem budiž model Vesta, kterou si dnes můžete koupit i v Evropě. Je to auto s moderním designem, neurážející technikou a celkově solidním projevem, který ale sotva zavadí o ceny začínající trojkou. Protože u nás stále není oficiálně k mání, chtěli jsme se podívat do Německa, kde se už prodává, na tamní nabídku vozů k okamžitému odběru. Najde se jich dost, přes 70, s pár tisíci najetými km nebo i zcela bez nich, s cenami v přepočtu obvykle do 300 tisíc Kč. Mezi nimi jsme ale narazili na něco, co naši pozornost zaujalo více.

Jde o daleko nejdražší Ladu, kterou si nyní můžete koupit. Je to Niva, přesněji 4x4, která se v Německu též dá koupit jako nová za ceny od 10 490 Eur, tedy asi 278 tisíc Kč. Znovu nic drahého, pochopitelně, Niva je na vývoji asi 150krát zaplacené auto, které ani výrobně nemůže být drahé. Jenže tento konkrétní kus stojí 25 000 Eur, tedy asi 665 tisíc Kč, více jak dvojnásobek ceny nového vozu. Navíc není ani nový, je to skoro 4 roky starý exemplář s více jak 13 tisíci najetými km a majitel se u něj vykrucuje, jako kdyby se nechal fotit s Miss World... Jde snad o překlep?

To jsme si zprvu mysleli, auto vypadá na první pohled naprosto obyčejně, jenže obyčejné není. Při probírání se fotkami narazíte na podezřelý paklík akumulátorů pod podlahou zavazadelníku, který odhaluje skutečnost - tento kus byl přestavěn na elektrický pohon.

Než nad tím ohrnete nos, zvažte výhody elektrického motoru, zejména pak okamžitou dodávku výkonu od nejnižších otáček. Přidejte si další výhody konstrukce Nivy jako takové a můžeme před sebou mít velmi schopný vůz do terénu - autu pochopitelně zůstal pohon 4x4 s možností uzamčení středového diferenciálu, navíc tu dále máte spojku a převodovku.

Vůz používá elektromotor o výkonu až 70 kW (95 koní), což je podobné množství jako u verze poháněné spalovacím motorem, a ony akumulátory jsou moderní Li-ion s kapacitou 22,4 kWh. Žádný zázrak, majitel hovoří o dojezdu okolo 130 km, což bude chtít opravdu decentní jízdu, pro cestu na vaši horskou chatu - nejezdíte-li na ni z Prahy na Šumavu - to ale bude bohatě stačit, i když v cestě bude stát těžký terén.

Jestli tohle stojí za 665 tisíc korun, posuďte sami, ale už Niva jako taková nám přijde zajímavá. A tahle je ještě zajímavější - však kdo může říci, že jezdí nejdražší Ladou široko daleko...

Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 1 - Lada Niva elektricka prodej 01Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 2 - Lada Niva elektricka prodej 02Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 3 - Lada Niva elektricka prodej 03Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 4 - Lada Niva elektricka prodej 04Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 5 - Lada Niva elektricka prodej 05Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 6 - Lada Niva elektricka prodej 06Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 7 - Lada Niva elektricka prodej 07Toto je daleko nejdražší Lada, kterou si teď můžete koupit. Čím si to vysloužila? - 8 - Lada Niva elektricka prodej 08
Nejdražší Lada, kterou si můžete koupit, je elektrická Niva resp. 4x4

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše