Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru

Není to Laurin a Klement a nejde ani o bláznivě naspecifikovaný vůz nižšího výbavového stupně. Na pohled byste to do ní zkrátka nehádali, tedy pokud byste třeba neotevřeli víku kufru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru

18.7.2018 | Petr Prokopec | 26 příspěvků

Není to Laurin a Klement a nejde ani o bláznivě naspecifikovaný vůz nižšího výbavového stupně. Na pohled byste to do ní zkrátka nehádali, tedy pokud byste třeba neotevřeli víku kufru.

Není tomu dlouho, co jsme vám představili pancéřovanou Škodu Superb. Za tou stojí samotná automobilka, která na vývoji spolupracovala s blíže neupřesněnou britskou firmou. Společně vůz osadili ocelovými pláty všude, kde to jen šlo. Superb s nimi splňuje požadavky předpisu PAS 300 a odolat dokáže nejen střelným zbraním, ale i explozím. Pod kapotou však má nepříliš zajímavý dvoulitrový diesel, stojí 3,5 milionu korun a k mání u nás alespoň zatím reálně není - k dispozici je pouze Britům, tedy i s volantem vpravo.

Pokud byste po pancéřované Škodě přesto toužili, existuje i jiná cesta. Je rychlejší a levnější, přesto na jejím konci stojí úplně nejdražší nová škodovka, kterou dnes najdete v prodeji. Za tímto dílem stojí společnost Interauto Belgrade, která se specializuje právě na pancéřování aut. A protože jde o srbskou firmu, volant má auto na „správné” straně.

V případě Superbu firma s ohledem na zvýšenou hmotnost doporučuje jeho nejvýkonnější verzi a právě takové auto nyní nabízí. Pod kapotou má tedy benzinový dvoulitr, jehož 280 koní míří skrze automatickou převodovku na všechna kola. Výbava je na možnosti Superbu relativně skromná, žádné holátko to ale také není, jen nesmíte čekat ventilovaná kožená sedadla, infotainment se satelitními mapami nebo palubní Wi-Fi. Cokoli od xenonových světel přes automatickou klimatizaci až po vyhřívaná sedadla ale v autě najdete.

V této konfiguraci vůz vychází na 76 800 Eur (cca 1 986 950 Kč), což dalece překonává všechny současné vrcholy nabídky Škody. A jde vážně o docela nenápadnou „drahotu”. Dokud neotevřete víko kufru či nestáhnete boční okénka, netrénované oko nemá šanci poznat, že sedíte v takovém malém-velkém soukromém tanku.

Ona cena je navíc docela zajímavá vedle zmíněné britské nabídky, třebaže si musíte vystačit s ochranou na úrovni BR5. I tak ale budete v bezpečí před ručními střelnými zbraněmi i AK-47. Americkým útočným puškám M-16 či M-80 ale již vůz neodolá, stejně jako není imunní proti explozím. Informace o tom, jaké úpravy Srbové přesně použili, nejsou z bezpečnostních důvodů k dispozici. Jisté je, že použili jak standardní ocelové pláty, tak i kompozity a neprůstřelná skla. Superb tak jistě bude značně těžší, ani hmotnost se ale u pancéřovaných aut obvykle neudává.

Vůz je k dispozici ihned s nájezdem 0 km a přes neskromnou cenu jeho nabídka vůči té britské nevypadá vůbec špatně. A pokud byste měli zájem o pancéřovaný Superb v jiné konfiguraci, připravte si k jeho ceně 40 tisíc Eur (1 034 850 Kč) za konverzi. Za tuto cenu samozřejmě nemůžete počítat i s dvouletou záruku. A podobná nabídka platí nejen u Škody Superb, ale také u Peugeotu Partner, Citroënu Jumper, Renaultu Kangoo, Volkswagenu Caddy či dokonce kamionu Volvo FM62R, jenž lze taktéž osadit pancířem.

Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 1 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 01Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 2 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 02Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 3 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 03Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 4 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 04Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 5 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 05Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 6 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 06Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 7 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 07Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 8 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 08Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 9 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 09Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 10 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 10Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 11 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 11Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 12 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 12Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 13 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 13Toto je nejdražší nová Škoda v prodeji. Její výjimečnost prozradí už pohled do kufru - 14 - Skoda Superb Interauto Belgrade 2018 prvni sada 14
Srbská firma Interauto Belgrade nabízí pancéřování Škody Superb. Tento konkrétní vůz přijde na necelé 2 miliony korun

Zdroj: Mobile.de

Petr Prokopec

Diskuze 26 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama