Reklama

Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned

Kodiaq je velmi žádaný, takže když si objednáte nový, budete rádi, pokud ho dostanete ještě letos. Skladových aut je minimum a jsou drahá, toto ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned

17.4.2017 | Petr Miler | 36 příspěvků

Kodiaq je velmi žádaný, takže když si objednáte nový, budete rádi, pokud ho dostanete ještě letos. Skladových aut je minimum a jsou drahá, toto ne.

Škoda Kodiaq je nejen v českých poměrech něco, co by Američané označili jako „smash hit”. Auto se prodávalo jako na běžícím pásu už v momentě, kdy jej nikdo z běžných zákazníků ani nemohl pořádně vidět na vlastní oči, natož pak si s ním sjet. A teď, když je u dealerů, je pořadník na něj tak dlouhý, že si při okamžité objednávce sotva stihnete zajistit letošní dodání.

Zajímali jsme se tedy o to, co může dělat člověk, který chce Kodiaq hned. „Hotová” auta nabízená k prodeji jsou za takové situace prakticky neexistující věc, alespoň v České republice. A pokud na nějaká narazíte, cena odpovídá převisu poptávky nad aktuální nabídkou. Krátký průzkum nabídkami českých dealerů Škody naznačí, že aktuálně je veřejně nabízeno pouhých 15 aut a nejlevnější je k dispozici za 968 999 Kč. S poznámkou „Odběr možný 1/2018”, neboť jde o předváděcí vůz.

Nevíme, jak moc je tato poznámka míněna vážně a do jaké míry jde o předstírání před automobilkou, že vůz do té doby předváděcím zůstane (celkem běžně se dělá, že dealer nechá auto napsané na sebe po nějaký čas po chvíli, kdy je zákazníkem reálně koupen, aby vypadal jako předváděcí), ale podobné omezení je vlastní většině z nabízených vozů. A ceny šplhají vážně vysoko, až k 1,3 milionu Kč za vůz s motorem 2,0 TDI o výkonu 190 koní a pohonem 4x4.

Jinými slovy, Kodiaqy nejsou a když jsou, k levným mají daleko. Zkusili jsme tedy najít auto, které můžete mít hned a nebude vás stát sedmimístnou cifru a našli jsme. Ale nebylo to lehké.

U nás jsou tyto modely skutečně rozebrané, v Německu je situace lepší. Řada dealerů tam nabízí nové vozy za velmi zajímavé ceny, klidně začínající pod hranicí 600 tisíc Kč (nejlevnější Kodiaq v ČR přitom dle ceníku přijde na 693 900 Kč), jenže když se začnete zajímat o víc, zjistíte, že takové auto reálně neexistuje a v případě zájmu vám jej prodejce za 9 až 12 měsíců možná dodá. To nic neřeší.

Takových nabídek jsme našli spoustu a některé se i tváří jako skutečné, jenže zobrazují auto, které dealer nemá. Až po docela dlouhém hledání jsme narazili na několik existujících Kodiaqů stojících fyzicky u autorizovaných prodejců a toto je ten nejlevnější z nich. Přijde na 27 780 Eur, tedy asi 740 tisíc Kč a je možné u něj odečíst DPH, je to ostatně úplně nové auto. A telefonicky jsme ověřili, že s ním můžete klidně hned odjet.

Není to úplně základní model, jde o verzi 1,4 TSI Ambition, která v České republice v stojí nejméně 746 900 Kč, přesto je na poměry Kodiaqu, které jsme dosud mohli vidět, dost „oholený”. Halogenová světla, základní infotainment, základní potahy sedadel i obložení palubky... Nedůstojně ale tento vůz nevypadá a je tu i nějaká výbava navíc, třeba vyhřívaná sedadla či adaptivní tempomat. Jde ovšem o německý základ, takže tu není ani automat, ani pohon 4x4, je to předokolka s manuálem a výkonem 92 kW (125 koní). S onou výbavou navíc ho ale lze cenově přibližně srovnat se základním českým Ambitionem, který má více výkonu a čtyřkolku nebo automat v základu.

Není to jistě nejvíce žádoucí specifikace Kodiaqu, valnou většinu prodejů tvoří verze 2,0 TDI 4x4, ale kdybyste chtěli dostupný Kodiaq a hned, zkrátka jsou. A tento není jediný, jen všechny ostatní jsou i v Německu o něco dražší. Pokud byste měli zájem, nabídka je zde - prodávající zněl rozumně a nejspíše byste i nějakou slevu uhádali. A jak jsme již zmínili, do Německa si pro skladový Kodiaq i v lepší specifikaci vyrazit lze, jen se musíte probrat desítkami inzerátů nabízejících auta, která ještě dlouho nebudou existovat...

Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 1 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 01Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 2 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 02Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 3 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 03Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 4 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 04Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 5 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 05Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 6 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 06Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 7 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 07Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 8 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 08Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 9 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 09Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 10 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 10Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 11 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 11Toto je nejlevnější Škoda Kodiaq, kterou můžete mít hned - 12 - Skoda Kodiaq nejlevnejsi k odberu 12
Nejlevnější Kodiaq k okamžitému odběru nevypadá úplně marně, k základu ale nemá daleko - je to 1,4 TSI 4x2 s prostřední výbavou a pár příplatky

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 36 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše