Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu

Když jste dnes relativně bohatí a chcete Škodu, koupíte si Superb. Když jste byli opravdu bohatí v časech první republiky, koupili jste si model 650.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu

1.10.2017 | Petr Miler | 22 příspěvků

Když jste dnes relativně bohatí a chcete Škodu, koupíte si Superb. Když jste byli opravdu bohatí v časech první republiky, koupili jste si model 650.

Není to tak dávno, co jsme vám ukazovali nejdražší Škodu v prodeji. Nebyl to osobní model, ale slavné RTO a s cenou 4,7 milionu korun se nezdálo, že by jej nějaký jiný vůz mohl překonat. Leč stalo se. V nabídce se objevil stroj, který též už v minulosti zkoušel změnit majitele a jehož cena se postupně šplhá výše. Aktuálně stojí ještě o půl milionu více než zmíněné „ertéóčko”.

Jedná se o model 650, což je označení, které vám zřejmě neřekne vůbec nic, pokud nejste znalci historie české automobilky. Zkraje 30. let minulého století bylo totiž pro tehdejší smetánku postaveno pouhých 58 kusů tohoto modelu, luxusní šestiválcové limuzíny s motorem o objemu 2,7 litru, který se až s 60 koňmi výkonu rozjel na 110 km/h. Z dnešního pohledu legrační hodnoty, lépe pojede i ta nejslabší Fabia v nabídce. Ale nezapomeňte, jsme na začátku 30. let, 9 roků před natočením filmu Kristián.

Právě jen někdo jako „pan Kristián”, herecké hvězdy tohoto snímku, doboví úspěšní podnikatelé či vysoce postavení politici a úředníci si takový vůz mohli pořídit. Nakonec, prvním majitelem tohoto konkrétního kusu byl podnikatel v oděvnictví, druhým prezident státního pozemkového úřadu. Postaven byl jako jeden z prvních v roce 1930 a posádce nabízel svého času 1 600 kilogramů nefalšovaného československého luxusu, který dnes - vztaženo k tomu, co je na trhu k mání - Škoda už nenabízí.

Podle prodávajícího je tím jediným, který se dožil dnešních dnů a jeho cena reflektuje vše výše zmíněné. Činí rovných 200 000 Eur neboli 5,2 milionu Kč, i když v korunách by si prodávající raději řekl o 5,5 milionu. Auto zjevně prošlo rozsáhlou renovací a je v perfektním stavu s - k době vzniku sedícím - černo-zeleným lakem.

Přihlášen je v Rakousku, konkrétně v Grazu, kde se také fyzicky nachází, majitel ale mluví česky a k dispozici prý má i české doklady. Pokud tedy chcete škodovku, se kterou se - alespoň co do hodnoty - budete moci vysmívat většině nových Porsche a i spoustě starších Ferrari, Lamborghini, Rolls-Roycům a dalším podobným vozům, víte, jak na to. A dá se očekávat, že nějakou tu dobu budete s tímto strojem na vrcholu „potravního řetězce” - cennějších škodovek mnoho neexistuje, nebudeme-li počítat unikáty z muzea automobilky, které Škoda těžko kdy bude nabízet k prodeji...

Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 1 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 01Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 2 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 02Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 3 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 03Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 4 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 04Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 5 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 05Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 6 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 06Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 7 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 07Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 8 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 08Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 9 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 09Toto je teď nejdražší Škoda, kterou si lze koupit. Svého času byla vrcholem luxusu - 10 - Skoda 650 1930 nejdrazsi prodej 10
Tohle je v tuto chvíli nejdražší Škoda v prodeji. A předpokládáme, že její nabídka hned tak přebita nebude

Zdroj: Euro Oldtimers

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše