Reklama

Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala

(+ videa) Ještě do předminulého víkendu jste se mohli svézt se Stigem či posadit za volant upravené Kie Cee‘d. Tomu je ale nyní konec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala

31.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

(+ videa) Ještě do předminulého víkendu jste se mohli svézt se Stigem či posadit za volant upravené Kie Cee‘d. Tomu je ale nyní konec.

Až do loňského roku byl Top Gear zavedenou značkou, se kterou BBC mohla spojit jakoukoliv aktivitu a poté jen čekat, než zlatonosná slepice snese další vejce. Tímto způsobem vznikla třeba živá show, která zavítala dokonce do České republiky. Stejně jako všude ve světě přitom byly veškeré termíny vyprodány. Kromě toho byl ovšem velký zájem také o jízdy na aerodromu v Dunsfoldu, který proslul jako okruh Top Gearu.

V souvislosti s tím vznikla dokonce i společnost zvaná TGXP Limited, která pro BBC po značkou Top Gear nabízela svezení se Stigem, řádění v Arielu Atom či Nissanu GT-R, off-roadové aktivity a dokonce „cenově dostupný vůz“. Tedy upravenou Kiu Cee‘d, ve které se pozvané celebrity (jako třeba pozdější moderátor Matt LeBlanc) snažily zajet nejrychlejší kolo.

Dokud přitom byla šance, že na okruhu narazíte na Clarksona, Hammonda či Maye, byl zájem nemalý, a to i přes poměrně přemrštěné ceny. Kupříkladu ono svezení s korejským hatchbackem totiž vycházelo přibližně na 200 GBP (cca 6 000 Kč). Pokud jste přitom měli štěstí a ke krátké jízdě získali i Jezzův autogram, pak s přimhouřením oka šlo o životní zážitek.

Nicméně poté, co se Clarkson rozhodl profackovat spolupracovníka, jej již v Dunsfoldu nezastihnete. Asi proto nepřekvapí, že o zážitky zvané Top Gear Track Experience byl stále menší zájem. Firma TGXP Limited tak aktuálně oznámila, že končí a zrušila termíny, které již byly zarezervovány na uplynulý víkend. Tím ovšem vyvstal menší problém.

Firma zamířila do insolvence, takže pochopitelně nemá na vrácení částek již zaplacených t už za jízdu se Stigem či za volantem Cee'du. Pokud své objednávky učinili skrze firmy na zážitky, nejspíše mohou situaci vyřešit právě skrze tyto třetí strany, jinak se ale mohou přidat mezi věřitele, kterých nebude málo.

Jak jsme již řekli, nejde o malé částky, nemáme ale zatím přesnější informace o tom, kolik zákazníků teď marně čeká na již zaplacený zážitek. Do hry pochopitelně může zasáhnout i BBC, která se spojení s Top Gearem těžko ubrání a na jejímž webu zatím visí jen informace o tom, jak se přidat mezi věřitele TGXP Limited. Hrozba dalších negativních konotací spojených se značkou Top Gear by ji ale mohla motivovat k tomu poškozeným koncovým zákazníkům vzniklou škodu nějak kompenzovat...

Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 1 - Top Gear Track Experience 01Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 2 - Top Gear Track Experience 02Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 3 - Top Gear Track Experience 03Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 4 - Top Gear Track Experience 04Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 5 - Top Gear Track Experience 05Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 6 - Top Gear Track Experience 06Už ani o jízdy na okruhu Top Gearu není zájem, firma je nabízející zkrachovala - 7 - Top Gear Track Experience dalsi 07a
Zážitky na trati Top Gearu jsou minulostí. Firma TGXP Limited, která je nabízela, ukončila své aktivity kvůli malému zájmu publika

Zdroj: Reddit

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše