Reklama

Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní

Po létech tahanic už je jasné, co bude s letištěm v Dunsfoldu a na něm vybudovaném okruhu Top Gearu. Filmaře a rychlé vozy mají nahradit nové domy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní

3.4.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Po létech tahanic už je jasné, co bude s letištěm v Dunsfoldu a na něm vybudovaném okruhu Top Gearu. Filmaře a rychlé vozy mají nahradit nové domy.

Nad testovací tratí Top Gearu se v minulosti už několikrát stahovala mračna, přesto dodnes pořád vše stojí na svém místě. Na demolici okruhu s přilehlými budovami ale nakonec doopravdy přijde řada. Po 16 letech a 197 epizodách by měla být základna legendárního motoristického pořadu srovnána se zemí.

Návrh měl osobně podpořit ministr Sajid Javid, který v britské vládě zastává funkci podobnou českému ministrovi pro místní rozvoj. Jeho rozhodnutí přitom mělo být tím, na čem další postup prací visel, teď už pro okruh zřejmě není záchrany. „Jsem potěšena, že ministr povolil další plánování výstavby, která poskytne podstatné výhody místní komunitě,” řekla k rozhodnutí místní zastupitelka Julia Potts.

Území bývalého útočiště Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye se tak má brzy proměnit ve stavební pozemky, které poslouží vybudování 1 800 nových domů. Trať, kde vznikaly rychlostní rekordy pro porovnání schopností testovaných automobilů se zastupitelstvu nehodí, bývalé letiště s přilehlými nemovitostmi poskytne půdu pro novou čtvrť.

Plány na budování v okolí Dunsfoldu existují už roky, ale proti výstavbě protestovala veřejnost, která odsunula zahájení prací na neurčito. Nyní se zdá, že demolice hnízda také nového Top Gearu nemá žádnou překážku. Lidé z okolí současné série pořadu odmítli situaci komentovat - je prý příliš brzo předpovídat, co nastane.

Zatím si produkce pronajímá prostory na deset dní v měsíci, během dubna má v plánu natáčet další epizody. Měřená kola a dění na trati se natáčí odděleně. Vypadá to na poslední záběry z tradičního letiště a Top Gear tím ztratí další kus své originality, na druhou stranu je ale třeba dodat, že Velká Británie nemá o podobná místa nouze a pro BBC zřejmě nebude složité najít Top Gearu jiné zázemí. Jen to zkrátka už nebude to, na které jsme byli po skoro dvě dekády zvyklí.

Dodejme, že zprávu o Javidově schválení vydala britská média 1. dubna, a tak nelze vyloučit, že šlo o aprílovou nadsázku. Původní zpráva ale byla vydána v neděli večer, kdy už se v médiích obvykle nežertuje a do dnešního dne nebyla dementována. Nejspíše tedy jde o smutnou skutečnost.

Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 1 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 01Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 2 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 02Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 3 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 03Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 4 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 04Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 5 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 05Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 6 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 06Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 7 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 07Osud slavné testovací trati Top Gearu byl zpečetěn, ministr podepsal ortel nad ní - 8 - Top Gear testovaci drahu nahradi domy 08
Letiště v Dunsfoldu pamatuje množství automobilových soubojů, teď padne za oběť výstavbě nových domů

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše