V Číně někdo ukradl silnici, přes noc jí zmizelo 800 metrů. Jak to dokázal?

Máte pocit, že silnice je něco, co se nedá ukrást? Mýlíte se, v Číně je možné i to. Skoro kilometr betonové cesty o hmotnosti 500 tun zmizel přes noc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Číně někdo ukradl silnici, přes noc jí zmizelo 800 metrů. Jak to dokázal?

5.2.2018 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Máte pocit, že silnice je něco, co se nedá ukrást? Mýlíte se, v Číně je možné i to. Skoro kilometr betonové cesty o hmotnosti 500 tun zmizel přes noc.

Dříve se říkalo, že v Rusku je možné vše. Dnes bychom tato slova měli adresovat spíše k Číně. Nikoliv však v souvislosti s nestoudným kopírováním evropských, amerických či japonských aut, třebaže tato praxe je stále aktuální. Místo toho nyní naši pozornost zaujal případ, který se odehrál u vesnice Sankeshu v provincii Jiangsu. Přes noc zde totiž zmizelo 800 metrů silnice, pročež se obyvatelé začali domnívat, že došlo na její renovaci. Jenže úřady o ničem takovém nevěděli.

K pozoruhodné události došlo 24. ledna, již o týden později ale mohla policie případ objasnit. Dle dostupných informací si muž jménem Zhu pronajal bagr a několik náklaďáků, s nimiž poté vyrazil k dané silnici. Tu „oholil“ prakticky až na podloží, a to po oné délce 800 metrů. Vydolovaných 500 tun betonu poté odvezl do místní továrny na zpracování kamene, která materiál odkoupila za 5 000 yuanů (asi 16 100 Kč).

Když byl přitom Zhu konfrontován s důkazy, k činu se přiznal. Uvedl přitom, že se pouze snažil vydělat nějaké peníze a v prodeji betonu viděl „ideální příležitost“. Zároveň dodal, že se v podstatě ničeho špatného nedopustil, neboť u vesnice Sankeshu byla nedávno zprovozněna zcela nová silnice. „Tu starou už nikdo nepoužíval. Proč bych tedy nemohl vytrhat pár kusů betonu a prodat jej?“

Nyní bude zajímavé sledovat, jak se k případu postaví čínské soudy. Mohly by se o všem inspirovat na sociální síti Weibo, kde již bylo Zhuovo počínání profláknuto a kde mnozí navrhují, že nejlepší by bylo, kdyby nyní musel poškozenou silnici na své náklady opravit.

Mimo to pak na internetu zaznělo, že „chudoba učinila tohoto může velmi nápaditým“. S tím ale nelze až tak do puntíku souhlasit. Dá se totiž předpokládat, že pronájem bagru i náklaďáků rozhodně nebyl levnou záležitostí. Pokud k tomu navíc ještě přihodíme celonoční „šichtu“, máme takový pocit, že Zhu na celé krádeži zase tak moc netrhnul. Tedy pokud ony stroje také neukradl a ještě si nehrál na moderního otrokáře...


V Číně někdo ukradl silnici, přes noc jí zmizelo 800 metrů. Jak to dokázal? - 1 - Cina kradez silnice 2018 prvni foto 01V Číně někdo ukradl silnici, přes noc jí zmizelo 800 metrů. Jak to dokázal? - 2 - Cina kradez silnice 2018 prvni foto 02V Číně někdo ukradl silnici, přes noc jí zmizelo 800 metrů. Jak to dokázal? - 3 - Cina kradez silnice 2018 prvni foto 03
Čínská policie v lednu vyšetřovala i tak kuriózní případ, jakým je krádež 800 metrů silnice

Zdroj: Channel News Asia

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama