- -

V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní

Co dělat, když ve vaší zemi nějaká automobilka formálně neexistuje a nejbližší autorizované servisy jsou tisíce km daleko? Otevřete si vlastní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní

24.11.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Co dělat, když ve vaší zemi nějaká automobilka formálně neexistuje a nejbližší autorizované servisy jsou tisíce km daleko? Otevřete si vlastní.

Tesla oficiálně v Rusku zastoupení nemá, přesto tam ale existují lidé, kteří jezdí jejími vozy. A není jich málo, neoficiální čísla hovoří o 300 majitelích jen v Moskvě a okolí. Rusku nejbližší oficiální servis je v Helsinkách, což je v pořádku, pokud bydlíte v Sankt Petěrburgu, ale z Moskvy, Volgogradu nebo Jekatěrinburgu je to trochu z ruky. Tesla navíc odsunula plány do Ruska expandovat ve prospěch rozšiřování současných aktivit. Nakolik to je ekonomicky rozumné rozhodnutí, nechme stranou.

Ony zhruba tři stovky majitelů vozů Tesla v Moskvě, sdružených v tzv. Moscow Tesla Clubu (MTC), investovaly do otevření vlastního servisního centra. Na prezentaci na TMC Connect, oficiální konferenci Tesla Motors Clubu, to oznámil Igor Antarov, prezident MTC. Kromě servisu se tu mimo jiné Tesly i prodávají. Antarov kontaktoval Teslu s návrhem udělat z moskevského servisu oficiální centrum vozů Tesla, její odpověď ale neznáme. Pro zajímavost, Antarovovu prezentaci klubu na TMC Connect 2016 si můžete pustit na prvním videu níže.

Tesla jako automobilka se na tak provozu servisu nepodílí. Vznikl jako součást již existujícího servisu Atlant-M. Ten existuje už od roku 1998, takže zkušeností je dost. Možnost pracovat i na Teslách je v jejich nabídce ale novinkou. Servis může provádět veškeré opravy a údržbu vozů Tesla, takže nějaká spolupráce s automobilkou či se stávajícími servisními centry jistě probíhala.

Jediné, co Atlant-M nedělá, jsou opravy v rámci záruky na vůz od automobilky Tesla, pochopitelně - na to posílá vozy do servisních center v Německu. Na vlastní práci ale samozřejmě záruku poskytuje.

Pokud k vašim zájmům patří i mobilní telefony, ale nemáte vůz, který se umí připojit k internetu a ke kterému existuje nějaká aplikace, může být zajímavé druhé video níže, které přibližuje funkce aplikace Tesly. Marques Brownlee na něm ukazuje různé funkce - a také to, že aplikace Tesly je opravdu zastaralá, zejména po stránce designu, a doufá, že to vylepší plánovaná velká aktualizace.

V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 1 - moscow tesla club servis 03V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 2 - moscow tesla club servis 01V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 3 - moscow tesla club servis 01aV Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 4 - moscow tesla club servis 02
První servisní centrum Tesly v Moskvě vzniklo iniciativou fanoušků

V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 5 - moscow tesla club servis 04V Rusku není jediný oficiální servis Tesly. Tak si majitelé založili vlastní - 6 - moscow tesla club servis 05
Oficiálně Tesla v Rusku vůbec neexistuje

Zdroj: Electrek

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama