Reklama

Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti

Nejen automobilové extrémy, ale také láhev vodky v ceně takřka 28 milionů korun si můžete koupit u Dartzu. Jedna nyní zmizela z dánského baru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti

5.1.2018 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nejen automobilové extrémy, ale také láhev vodky v ceně takřka 28 milionů korun si můžete koupit u Dartzu. Jedna nyní zmizela z dánského baru.

Lotyšskou automobilku Dartz máme zafixovanou jako výrobce extrémních SUV, které sice chrání majitele pomalu před návštěvníky z vesmíru, ovšem jejich vzhled je mírně řečeno kontroverzní. Zejména poslední novinka zvaná Black Alligator vypadá, jako kdyby byla určena pro lidi zcela bez vkusu. Automobily firmy Dartz se ale dnes zabývat nebudeme, místo toho zamíříme za luxusním příslušenstvím, které taktéž nabízí.

Dartz se dlouhodobě chlubí slavnou historií, jenž odstartovala v roce 1909. Tehdy byla založena automobilka Russo-Baltique, která byla jedním z vůbec prvních ruských výrobců. Její existence však neměla dlouhého trvání, i přes výrazné zapojení do armádních projektů, jenž zahrnovaly i angažmá legendárního tvůrce letounů a vrtulníků Igora Sikorskyho, totiž skončila v roce 1923.

Právě na značku Russo-Baltique se Dartz odkazuje ve většině tiskových materiálů, nakonec sídlí na úplně stejném místě. V roce 2009 pak velkolepě oslavil její sté výročí - představením nejdražší vodky na světě. Ta vznikla jen v několika málo exemplářích, přičemž jednu lahev obdržel monacký princ Albert během slavnostní prezentace na přehlídce luxusu Top Marques. Další se pak objevila v třetí řadě seriálu House of Cards.

My se nyní budeme zabývat další lahví, která má stejně jako ty předchozí cenu 1,3 milionu dolarů. To není překlep, v českých korunách je to 27,64 milionu. Za touto enormní sumou však nestojí ani tak samotný nápoj, jakožto spíše ono balení. Lahev totiž zdobí maska užívaná kdysi na vozech Russo-Baltique, jenž byla vyrobena ze zlatých mincí ražených mezi lety 1908 a 1912. Tedy v době, se kterou je spojen i start značky.

Nejde však o jedinou dekoraci, další je spojena s uzávěrem. Ten byl vyroben z bílého a žlutého zlata, přičemž jej zdobí replika ruského carského orla posázeného diamanty. A aby toho nebylo málo, samotná lahev je vyrobena z neprůstřelného skla. Za designem pak stojí kazašská princezna Regina Abdurazakova. Není tedy divu, že cena zamířila do hvězdných výšin.

Stejně tak nejsme překvapeni, že aktuálně došlo ke krádeži jedné lahve. Ta patřila přímo firmě Dartz, která ji ovšem zapůjčila baru a neoficiálnímu muzeu vodky Café 33, jenž je alokováno v dánské Kodani. Majitel firmy Brian Ingberg přitom uvedl, že zapůjčenou ji měl již šest měsíců, přičemž láhev Russo-Baltique od vodky byla vrcholem sbírky čítající 1 200 exemplářů.

Ingberg aktuálně pracuje s policií na dopadení dvou maskovaných mužů, které zachytila i bezpečnostní kamera. Ze záběrů toho ale mnoho nepoznáme, pročež pokud se nejdražší vodka na světě neobjeví někde v pokoutním prodeji, zřejmě se po ní slehne zem. Je proto jen logické, že podle šéfa Dartzu Leonarda F. Jankeloviče „nový rok nezačal zrovna dobře“. Pro Dartz to ale není jen špatně, zase se o něm mluví, byť v poněkud neobvyklých souvislostech...

Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 1 - Russo-Baltique Vodka 01Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 2 - Russo-Baltique Vodka 02Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 3 - Russo-Baltique Vodka 03Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 4 - Russo-Baltique Vodka 04Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 5 - Russo-Baltique Vodka 05Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 6 - Russo-Baltique Vodka 06Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 7 - Russo-Baltique Vodka 07Výrobce nejúchylnějších SUV nabízí i nejdražší vodku světa, stojí jako Bugatti - 8 - Russo-Baltique Vodka 08
Nejdražší láhev vodky na světě, za kterou stojí lotyšský Dartz, byla toto úterý ukradena z dánského baru Café 33

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše