Reklama

Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu

Jako by samo o sobě nebylo dost bizarní, že Ford žaluje svého slavného zákazníka, vypadá to, že tak činí neprávem. Asi na něco zapomněl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu

15.2.2018 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Jako by samo o sobě nebylo dost bizarní, že Ford žaluje svého slavného zákazníka, vypadá to, že tak činí neprávem. Asi na něco zapomněl.

Nový Ford GT možná pohání pouze šestiválec, ani to ale nic nemění na skutečnosti, že jde o vůz, za který by řada lidí vyměnila i svou ledvinu. Automobilka se ovšem rozhodla, že výrobu bude držet hodně zkrátka. Zájem publika byl o poznání vyšší než nabízený počet exemplářů, a tak Ford musel vybírat a udělal to poněkud svérázným způsobem. Za tzv. ambasadory byly vybrány především celebrity, které svými fotkami na sociálních sítích osloví větší skupinu, než jak by tomu bylo v případě nadšených řidičů.

Jedním z vyvolených byl i wrestler a herec John Cena, který platí také za velkého automobilového nadšence. Jako takový tedy pomalu skákal do vzduchu nadšením, když Ford GT loni v září přebíral. O pouhý měsíc později pak nejspíše skákal ještě výše, neboť vůz se ziskem prodal. To se ale nelíbilo automobilce a před koncem roku Cenu zažalovala.

Pokud vás v tuto chvíli zaráží skutečnost, jak je možné, že automobilka někoho žaluje za prodej jeho vlastního auta, pak vězte, že Ford již od počátku mluvil o klauzuli vložené do smlouvy. Dle ní žádný z majitelů nesmí GT po 24 měsíců prodat. Tím by mělo být zabráněno okamžitým přeprodejům, s čímž Cena v době objednávky souhlasil a vše stvrdil vlastním podpisem. Prodejem vozu měl tedy podmínky porušit.

Wrestler se ovšem nyní před soudem vytasil s argumentem, který se zdá být neprůstřelný a jenž míč vrací zcela na jeho stranu. Dle Ceny obě strany souhlasily s tím, že dvouletý zákaz prodeje bude uveden na všech dokumentech od objednávky až po prodejní smlouvu. Nicméně tak se nestalo, právě ve finále udělalo dealerství Elder Ford of Tampa kardinální chybu - slavnému zákazníkovi totiž předložilo k podpisu standardní kontrakt.

Cena si tedy vůz převzal s tím, že si s ním může dělat co chce. A tak se koneckonců i stalo, přičemž pokud soud shledá žalovanou stranou předložené dokumenty jako oprávněné Ford si na herci nevezme ani pětník. Ba právě naopak o hodně přijde. Cena má totiž jen na sociálních sítích okolo 50 milionů fanoušků a u nich si Ford svým jednáním reputaci asi nevylepší. Však co provedl? Prodal auto, které si koupil...

V tomto případě se tedy vše obrací proti automobilce ještě více, než se zprvu zdálo. Ta si od prodeje vozu slavnému herci a mediální ikoně slibovala kladnou publicitu. Nakonec se jí ovšem dostalo negativní odezvy - za cavyky ohledně limitované výroby, za kontroverzní výběr ambasadorů i za následnou žalobu, která je nejspíše neoprávněná. Tak to vidí alespoň sám Cena, jehož právní zástupce již navrhl soudu, aby vše smetl ze stolu. Počkejme si na jeho rozhodnutí.

Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu - 1 - Ford GT a John Cena 01Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu - 2 - Ford GT a John Cena 02Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu - 3 - Ford GT a John Cena 03Pokus Fordu žalovat zákazníka směřuje k fiasku, firma udělala zásadní chybu - 4 - Ford GT a John Cena 04
John Cena má nejspíše důvod ke smíchu i po prodeji Fordu GT. Podle všeho tak učinil zcela oprávněné, dealer značky totiž při předávání učinil kardinální chybu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše