Reklama

Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu

Pokud je u nás nebo v Německu levná Octavia, je to unavený a slabý kus. Je-li v dobrém stavu, vybavená a silná, je drahá. Tenhle exemplář se vymyká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu

12.10.2016 | Marek Bednář | 17 příspěvků

Pokud je u nás nebo v Německu levná Octavia, je to unavený a slabý kus. Je-li v dobrém stavu, vybavená a silná, je drahá. Tenhle exemplář se vymyká.

Ceny první generace Škody Octavia po faceliftu jsou pro mnohého zájemce o tenhle ojetý vůz překvapením - jsou opravdu vysoké na to, jak staré to je auto a co nabízí. Přesněji, jsou takto vysoké u nás, v Německu či kdekoli v blízkém okolí. Naopak ve Velké Británii se dá Octavia koupit za podstatně realističtější ceny. Však jsme vám nedávno ukazovali, o kolik levněji tam lze koupit špičkové verze RS.

Jenže znát je to i na „civilnějších” autech a také mezi nimi se najdou kusy, které dokážou vzít u srdce nejen notorické příznivce tohoto modelu. To ukazuje Octavia 1,8 T Laurin & Klement, kterou si můžete prohlédnout na obrázcích níže. Má za sebou údajně 52 tisíc kilometrů v rukou dvou majitelů od roku 2002. A kdybychom vám o této cifře neřekli, hádali byste vozu ještě méně - však se podívejte na fotky, zvenčí i zevnitř je jako nový.

Jak vidno i z pojmenování výbavy, tohle auto má všechnu výbavu, kterou jste si mohli do Octavie pořídit. Pravda, není to moc - jsou tu elektrická okna a zrcátka, kožené vyhřívané sedačky, automatická klimatizace a xenonové světlomety, toť z dnešních vymožeností prakticky vše. Sedačky se pořád seřizují ručně a na zadních místech je kromě elektrických oken jediným komfortem loketní opěrka. Plusem ale budiž, že světlý interiér je tu skutečně světlý, nejsou to jen světlé sedačky, v záplavě nudné černi nepatřičně působící, jak to je zvykem v současnosti.

Tohle auto je v opravdu krásném stavu, oba majitelé se o něj jistě řádně starali a vůz má i dobře zdokumentovanou servisní historii. Pod kapotou je dvacetiventilový čtyřválec s turbodmychadlem, který na přední kola pošle 150 koní. Ve své době to bylo hezké číslo a neurazí ani dnes - stovka za 8,6 sekundy a maximální rychlost 219 km/h nejsou parametry hodné zatracení.

Ptáte se, kolik může tohle auto stát? 150, 180 tisíc korun? U nás nebo v Německu možná a to „možná” neříkáme proto, že bychom byli líní se podívat - kus srovnatelné specifikace a tak malého nájezdu tu nikdo nikde neprodává. A málo jeté Octavie I, který je jako šafránu i s motorem 1,6 MPI, stojí kolem 130 tisíc i bez výbavy.

Tohle auto ale stojí pouhých 1 950 liber, tedy asi 58 400 Kč. Za takovou cifru tu pořídíte nic kloudného, nezajímavý kus chvíli s násobně vyšší kilometráží. Důvodem není žádná skrytá vada, tato auta v Británii prostě stojí nesrovnatelně méně než u nás - polovinu, klidně i třetinu, však si přečtěte náš někdejší rozbor.

Samozřejmě, má volant vpravo, ale to není chyba, jen vlastnost. Jízda s takovým autem u nás nebude dokonale příjemná, ale zvládnout se to dá. A nemusí to být jediné řešení - ušetřených 100 tisíc můžete investovat do přestavby na levostranné řízení, která není bůhvíjak složitá. A má smysl, protože takhle hezký a zároveň levný kousek u nás nekoupíte možná už nikdy...

Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 1 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 01Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 2 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 02Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 3 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 03Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 4 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 04Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 5 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 05Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 6 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 06Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 7 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 07Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 8 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 08Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 9 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 09Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 10 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 10Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 11 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 11Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 12 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 12Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 13 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 13Zánovní a levná Škoda Octavia 1,8 T LaK existuje. A nemá chybu - 14 - skoda octavia c lk 18t uk prodej 14
Tahle Octavia stojí pár korun oproti tomu, za kolik byste podobný kousek pořídili v České republice. A vypadá opravdu velmi dobře

Zdroj: Country Classics Cars

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše