Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém

Hromadné blokování nabíječek Tesly ze strany majitelů aut se spalovacími motory nemohlo zůstat bez odezvy. Když nezakročí nikdo jiný, majitelé elektromobilů si umí poradit i sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém

3.1.2019 | Mirek Mazal

Hromadné blokování nabíječek Tesly ze strany majitelů aut se spalovacími motory nemohlo zůstat bez odezvy. Když nezakročí nikdo jiný, majitelé elektromobilů si umí poradit i sami.

Ve Spojených státech v posledních měsících graduje souboj mezi příznivci elektromobilů a konzervativními zastánci spalovacích motorů. Kdo by čekal, že se šarvátky mezi nimi budou odehrávat leda na v internetových diskuzích, šeredně by se mýlil. Rozpory se přenesly i na silnice, konkrétně do míst, kde si majitelé Tesel dobíjejí své vozy.

Jak jsme informovali během svátků, výsledkem je aktivita zvaná Icing, podle zkratky ICE označující motory s vnitřním spalováním. Při Icingu majitelé obvykle velkých aut s objemnými agregáty záměrně blokují dobíjecí stanice Tesly, kde si pak řidiči elektromobilů nemohou dobíjet své vozy. Nejde o ojedinělý jev, takové případy byly zaznamenány po celých Státech a někde si vynutily i přijetí nové legislativy. Bylo tedy jen otázkou času, než celý příběh dostane další pokračování a nyní jsme se jej dočkali. Jen vypadá trochu jinak než jsme předpokládali.

Čekat se dal razantnější postup úřadů, k tomu ale nedošlo. Zoufalí „teslisté” tak začali hledat cesty, jak se bránit i bez pomoci jiných a jeden takový vymyslel Patrick Lawson. Jeden z majitelů Modelu X už zjevně není ochoten blokování jen tiše tolerovat a natočil návod na možné východisko - svým autem prostě odtáhl překážku z místa činu.

Pro jeho Teslu nebyl problém poradit si s Chevroletem Silverado 1500 odstaveným před jedním ze Superchargerů. Stačilo zapřáhnout překážející vůz a odtáhnout jej o kus dál. Nepomohla hmotnost Chevroletu ani zablokovaná kola, zvlášť při současném počasí. Během pár sekund stálo auto v místech, kde nabíjení dál neznemožňovalo.

Bereme to spíše jako úsměvný pokus o revanš, lidé blokující nabíječky to tak ale vidět nemusí. V komunitě majitelů Tesel už se tak začalo probírat, že by vendeta za cílené parkování aut se spalovacími motory nemusela dopadnout dobře a podobné kočkování by se mohlo zvrhnout v otevřené násilí. V USA existují státy, kde to může skončit střelbou, než se nadějete. Nakonec, v takovém Texasu dochází k blokování nabíječek zřejmě nejčastěji...


Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 1 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 01Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 2 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 02Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 3 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 03Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 4 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 04Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 5 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 05Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 6 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 06Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 7 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 07Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 8 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 08Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 9 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 09Zoufalí majitelé Tesel začali záměrné blokování Superchargerů řešit po svém - 10 - Tesla Model X odtah Chevrolet Silverado 1500 10
Jedni Američané blokují jiným místa u nabíječek. A ti se nechtějí dát. Jeden z majitelů Tesel tak natočil návod, jak se blokujícího auta relativně rychle zbavit

Zdroj: Jalopnik, Tesla Trip@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama