Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Majitelé aut se spalovacími motory blokují hromadně nabíjení Tesel u Superchargerů
27.12.2018 | Petr Miler
Říkají tomu Icing a asi se tím dobře baví na úkor jiných, jinak je ale těžké domýšlet, čeho tím chtějí dosáhnout. Už devět amerických států takové jednání zakázalo zvláštním zákonem.
O to, jakým směrem se vydá vývoj pohonných jednotek automobilů, se ještě svede boj. Bohužel se odehraje spíše u zelených stolů politiků a úředníků než v kancelářích a dílnách špičkových vývojářů, někteří se jej ale zjevně rozhodli vést už v tuto chvíli na ulici. Obecně vzato nic proti tomu. Pakliže se alfou a omegou má stát politické rozhodnutí, není od věci dát najevo svůj názor i takovým způsobem. Dotyční se ale rozhodli jít cestou terorizování jiných a s tím lze jen stěží souhlasit.
V USA se totiž rozmohla aktivita, pro kterou se už vžilo označení Icing. Nehledejte tu spojitost s pravidly ledního hokeje, slovo pochází z anglické zkratky ICE (Internal Combustion Engine, tedy spalovací motor) a značí blokování dobíjecích stanic auty s právě takovými motory. Jakkoli to zní hloupě, tohle se přinejmenším v USA skutečně děje. A nejde o izolované případy.
Dozvídáme se o tom díky Redditu, na kterém se jedna z majitelek Tesel podělila o zážitek ze začátku letošních Vánoc. Tehdy si chtěla dobít svůj vůz u Superchargeru poblíž restaurace Sheetz ve městě Hickory v Severní Karolíně, zjistila ale, že všechna volná místa blokují lidé s velkými pick-upy. Náhodou tam nebyli - prý pokřikovali slůvko začínající na písmeno F a končící K ve spojení se jménem kalifornského výrobce elektromobilů a ve zjevně dobrém rozmaru odmítali svá místa opustit. Majitelka Tesly to pochopitelně označila za nepříjemné, dotyčné vyhodil až zaměstnanec zmíněné restaurace, na jejímž pozemku se nabíjecí stanice nachází.
Jak se rychle ukázalo, není to zdaleka první případ z poslední doby. Znovu hlavně velké pick-upy se jen za posledních několik dnů staly aktéry Icingu v sousedním Tennessee, kde jeden z majitelů dokonce simuloval doplňování energie. Další snímky pochází z El Pasa ve vzdálenějším Texasu a zachycen byl i případ z Arizony. O dalších se lidé na Redditu zmiňují alespoň slovy a hovoří o tom, že jsou jen častější a intenzivnější: „Tyto směšné, iracionální projevy nepřátelství nabírají stále horší podoby,” konstatoval jeden z majitelů Tesly.
Že je to naprosto hloupé, snad nemusíme dodávat. Jak jsme zmínili, bránit se vnucování elektromobilů skrze přerozdělování všeho druhu je na místě, vystupovat ale takto proti těm, kteří podobná auta používají, je stěží ospravedlnitelné, tím nelze ničeho dosáhnout. Situace si všímají i zákonodárci, a tak v některých státech USA už přijali zvláštní předpisy, které takové blokování zakazují. Konkrétně jde o Arizonu, Kalifornii, Floridu, Havaj, Illinois, Massachusetts, Oregon, Rhode Island a Washington. Jak ale sami vidíte, na některých místech ani takový zákaz k nápravě nevedl.
Jsme zvědavi, kam se tato situace bude dále vyvíjet. Předpokládáme, že naprostá většina Američanů je dostatečně rozumná, aby se něčeho podobného vystříhala. Pokud by se to ale nestalo, mají se řidiči Tesel na co těšit - kdyby se k takovému jednání odhodlala byť jen velká část majitelů pick-upů, budou mít s dobíjením velké potíže, v USA je to nejoblíbenější typ aut.




V USA se rozmohla aktivita zvaná Icing, blokování dobíjecích stanic zejména Tesly auty se spalovacími motory, hlavně pak těmi velkými
Zdroj: Reddit
Bleskovky
Jak krásně zní? Chystané nové BMW M3 konečně natočili při testech v té „správné” verzi, tady už nadšenci nepohrdnou
dnes
Britové zkouší k neúspěchu téměř odsouzenou novinku zachránit s pomocí triku z 52 let starého českého filmu
včera
172 km/h a 21 předjetí přes plnou v Gotthardském tunelu? Tohle jsou pak následky
15.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Lídr šampionátu, král pádů, sběratel bodů: Jorge Martin bude i v roce 2026 „extrémní“. 15:00
- Máximo Quiles zůstává u Aspara, ale v Moto2 včera 16:00
- Ohlédnutí po závodním víkendu na Sachsenringu a v Donington Parku 15.7.2026
- Miller žádá 1 milion Euro, najde se nějaký tým? 14.7.2026
- Philipp Steinmayr a Adrian Rus zemřeli tragicky na Masecu 12.7.2026
Nejnovější články
Brusel dál vaří žábu, povinné omezovače rychlosti v autech přitvrdí tak, že už si neškrtnete
před 4 hodinami
Manažer Mercedesu přiznal, že vrcholný elektrický nesmysl značky nikdy neměl vzniknout. Musel vidět to, co jsme teď spatřili my
před 5 hodinami
Nové BMW 3 kombi má přijít o prvek, který ho dekády definuje. Na libůstky holt došly peníze
před 7 hodinami
„Strana” řekla, automobilka udělala. Kabina novinky Land Roveru je krátce po jejich nařízení najednou plná tlačítek
před 8 hodinami
Fotbalové hvězdy Paris Saint-Germain dostanou nová auta zdarma, na BMW nebo Audi mohou po Interu a Manchesteru City zapomenout
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 07.18. 18:08 - pavproch
- Přituhuje 07.18. 17:36 - Truck Daškam
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.18. 17:09 - mattonecz
- Za kolik jezdíte s benzínem? 07.18. 15:14 - abgx1
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.18. 14:11 - bojler
- S větrem ve vlasech.... 07.18. 13:25 - pavproch
- Rychlodotazy 07.17. 15:47 - HondaMan
- Politický koutek 07.17. 15:09 - pavproch
