Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo

O případech podobných krádeží jsme slyšeli už mnohokrát, ale co se pak stane s očesanými auty? V tomto případě zůstalo na krku majiteli, který se jej pokouší alespoň nějak zpeněžit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo

17.4.2019 | Mirek Mazal

O případech podobných krádeží jsme slyšeli už mnohokrát, ale co se pak stane s očesanými auty? V tomto případě zůstalo na krku majiteli, který se jej pokouší alespoň nějak zpeněžit.

Pro představu o dynamice jakéhokoli automobilu se obvykle uvádí výkon. Neméně podstatným údajem je ovšem jeho hmotnost, protože ovlivňuje nejen zrychlení, ale i chování auta ve všech režimech jízdy. Těžší vůz se stejným výkonem je pochopitelně pomalejší, má odtažitější reakce na plynový pedál a v zatáčkách se nebude chovat zrovna jako tančící laň.

Snížení hmotnosti je tak zaručenou cestu, jak vylepšit chování automobilu prakticky po všech stránkách a na první pohled se může zdát, že dnes máme co do činění s automobilem, jehož majitel to s odlehčováním poněkud přehnal. Kdysi kompletní BMW 430i xDrive dnes vypadá jako torzo, z klíčové techniky ale nechybí nic důležitého. Přesto o výsledek snah o snížení pohotovostní hmotnosti nejde.

Tento vůz si vzali do parády zloději náhradních dílů, o jejichž akcích jsme psali už mnohokrát. Obvykle takto „okrádají” moderní auta, u nichž se obecně předpokládá, že budou pojištěna a chybějící komponenty budou vozu buď vráceny, nebo jeho torzo skončí na bedrech pojišťovny. V tomto případě tomu bylo jinak.

Nizozemský majitel čyřkového Gran Coupe auto pojištěné neměl a „po zlodějích” mu v rukou zůstaly jen zbytky vozu dovezeného původně z USA. Bílý model s hnědým interiérem přišel o dveře, prahy, přední blatníky, masku, přední i zadní osvětlení, nárazníky i originální kola. Důležité díly jako motor s převodovkou zůstaly na místě, přesto by bylo příliš drahé dát auto zase do pořádku.

Zoufalý majitel se tak rozhodl svůj vůz prodat ve stavu, v jakém se nyní nachází. Necení si jej příliš vysoko - nabízí jej za 10 500 Eur, tedy asi 269 tisíc Kč. V ceně je 252 koní, automat a pohon všech kol. Auto z roku 2017 stihlo ujet jen asi 60 tisíc kilometrů, než padlo do rukou lupičům. Ti nakradené díly jistě dobře zpeněžili, majitel zbytku auta zatím hledá jeho nového majitele marně.


Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo - 1 - BMW 430i xDrive Gran Coupe prodej kostry 01Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo - 2 - BMW 430i xDrive Gran Coupe prodej kostry 02Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo - 3 - BMW 430i xDrive Gran Coupe prodej kostry 03Zoufalý majitel prodává zbytky auta po řádění zlodějů, moc mu toho z něj nezbylo - 4 - BMW 430i xDrive Gran Coupe prodej kostry 04
Na zbytek BMW 430i xDrive Gran Coupé po řádění zlodějů je smutná podívaná, majitel má problém jej prodat byť za necelých 270 tisíc Kč

Zdroj: Autoscout24

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama