Reklama

Proč je teď mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes ta, která 10 minut hraje ticho?

Recese? Podvod? Chyba? Ne, jen neotřelý způsob, jak vyřešit jednu svéráznou vlastnost, která už léta trápí řidiče připojující iPhony k autu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Proč je teď mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes ta, která 10 minut hraje ticho?

11.8.2017 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Recese? Podvod? Chyba? Ne, jen neotřelý způsob, jak vyřešit jednu svéráznou vlastnost, která už léta trápí řidiče připojující iPhony k autu.

Vadí vám, že když připojíte svůj iPhone do auta, ať už přes Bluetooth nebo kabelem, začne se automaticky přehrávat hudba? Apple do iPhonu nepřidal žádnou možnost vypnutí automatického spuštění přehrávání, a tak cokoliv, co máte zrovna načaté, se v autě spustí. A pokud někam jedete se šéfem nebo s rodiči, spuštění nějaké pikantnější části audioknihy 50 odstínu šedi není zrovna vhodné.

Ještě problematičtější ale je, že i pokud žádné přehrávání není pozastaveno, iPhone sám spustí přehrávání hudby od první skladby podle abecedy. A to není dvakrát příjemné, z tisíce představitelných důvodů. Právě tahle věc je příčinou, proč třeba právě v tuto chvíli svítí mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes v zajetí aktuálních hitů či věčné klasiky „píseň”, během jejíhož poslechu neuslyšíte jediný tón - 10 minut hraje jen ticho.

Jmenuje se „A a a a a Very Good Song” - ano, s tolika áčky i mezerami, aby byla vždycky jako první v abecedě. Označení „Very Good” nepramení z toho, že by to bylo nějaké mistrovské dílo, je to skutečně jen ticho, které vám dá čas nastavit si na iPhonu přehrávání tak, jak jej zrovna skutečně chcete, ne jak vám iPhone řekne. A nebo přehrávání vypnuli, zatímco z reproduktorů se valí ticho jako při stávce dýdžejů.

Zmíněný problém evidentně trápí tolik lidí, že tento song-nesong svým stahováním katapultovali až na špičky žebříčků popularity. Podle dostupných informací tuto nepříjemnost vědomě vytvořil Apple s příchodem operačního systému iOS 9 - našli jsme o něm zmínku už z roku 2015. Podle ní se před aktualizací samo spustilo přehrávání v té aplikaci, kterou jste měli otevřenou posledně. Po ní to musí být sériová aplikace Music, jejímž prostřednictvím dojde k výše zmíněnému.

Od Apple bychom čekali, že do aplikací přidá nějakou volbu, jak automatické přehrávání zastavit, ale protože muselo vzniknout 10 minut ticha - mimochodem, samozřejmě na prodej za 99 centů, ne zadarmo ke stažení -, očividně tomu tak není. Dodejme, že s Androidem jsme tento problém nezaznamenali, a to ani při připojení přes Bluetooth, ani kabelem, ani prostřednictvím systému Android Auto.

Také se sluší dodat, že Samir Mezrahi není první, koho napadlo vyrobit „tichou píseň”. Za zmínku stojí 4'33" od Johna Cage, která ale vznikla před dekádami s trochu jiným smyslem. „Poslechnout” si ji pro zajímavost můžete níže...

Proč je teď mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes ta, která 10 minut hraje ticho? - 1 - Proc iTunes vladne ticha pisen 01Proč je teď mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes ta, která 10 minut hraje ticho? - 2 - samir mezrahi very good song ilu 01Proč je teď mezi nejoblíbenějšími písněmi iTunes ta, která 10 minut hraje ticho? - 3 - samir mezrahi very good song ilu 02
„Velmi dobrá píseň” vám i popřeje krásný den. Za 99 centů. Žebříčky letí nahoru jako splašená...

Zdroje: Autoblog, iTunes

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše