Reklama

Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení

Pokud někdo musí ráno brzy do práce a musí do ní jezdit autem, může to být pro sousedy dost nepříjemný element. Ale také nemusí, jak ukazuje Ford.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení

1.8.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Pokud někdo musí ráno brzy do práce a musí do ní jezdit autem, může to být pro sousedy dost nepříjemný element. Ale také nemusí, jak ukazuje Ford.

Řekněme si to na rovinu - nikdo nemá rád hlučné sousedy, ať bydlíte v bytě nebo rodinném domě. Takže pokud soused každé ráno v pět hodin odjíždí do práce svým autem s hlučným výfukem a vás přitom vzbudí, byť byste mohli ještě dvě tři hodiny spát, není to dvakrát příjemné.

A právě na tomhle základě vznikla novinka Fordu pro Mustang - „tichý výfuk”. Někdejší šéfinženýr u Fordu Steve von Foerster jednou ráno nastartoval svůj Shelby Mustang GT350 a nějaký soused na něj zavolal policii kvůli nadměrnému hluku. Foerster pokutován nebyl a nebyl ani nazlobený - napadl ho zlepšovák.

Pomocí již existujících klapek ve výfukovém systému, které upravují zvuk výfuku, budete nově moci výfuk maximálně ztišit, abyste zbytečně nebudili sousedy. Režimy se jmenují Quiet Exhaust Mode a Quiet Start, tedy Tichý režim výfuku a Tichý start. Ten druhý v podstatě auto nastartuje v tichém režimu. Můžete si i zvolit, že to bude dělat automaticky při startu v určitou denní dobu.

„Miluju zvuk V8, ale může být hlasitý a nejde takhle zlobit lidi v místě, kde žijete,” vysvětluje Foerster. „Zní skvěle, ale napadlo mě, že musí být nějaký způsob, jak dát lidem lepší kontrolu nad zvukem jejich auta,” dodává. Hlasitost výfuku je v tichém režimu 72 dB, to je opravdu málo - zhruba stejně jako myčka nádobí.

Pokud tedy máte své sousedy rádi, tohle je jedna z cest, jak je můžete ušetřit nedobrovolného ranního vstávání. A co je důležitější, budete přitom jezdit Mustangem, ne Fiestou. Tichý režim je k mání v Mustangu modelového roku 2018 a Ford nám jím dělá radost - právě po takové věci jsme nedávno volali...

Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení - 1 - ford mustang 2018 tichy rezim vyfuku 01Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení - 2 - ford mustang 2018 tichy rezim vyfuku 02Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení - 3 - ford mustang 2018 tichy rezim vyfuku 03Soused už vás ráno nemusí štvát hlučným autem, Ford našel řešení - 4 - ford mustang 2018 tichy rezim vyfuku 04
Tišší výfuk se může hodit pro udržení lepších vztahů se sousedy, ať už z kterékoli strany. A jak vidíte, řešení tichého módu od Fordu je docela chytré, dá se i předem nastavit pro určité časové rozsahy jako výchozí

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše