- -

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v první reklamě, emoce z ní jen čiší (video)

Z nových záběrů je zcela zřejmé, že italská novinka je skutečně Giulia „na chůdách“, a to nikoliv v hanlivém slova smyslu. Postačí to ale k úspěchu?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v první reklamě, emoce z ní jen čiší (video)

2.12.2016 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Z nových záběrů je zcela zřejmé, že italská novinka je skutečně Giulia „na chůdách“, a to nikoliv v hanlivém slova smyslu. Postačí to ale k úspěchu?

Současné automobily jsou nudné. Dokonce natolik nudné, že by se nikdo neměl divit řidičům, když upadnou do osidel mikrospánku. Tedy alespoň podle Alfy Romeo, která se v nové reklamě na své první SUV rozhodla spasit svět. Stelvio pojmenované podle městečka na severu Itálie, ovšem upomínající spíše na jednu z nejlepších silniček pro řidiče, rozhodně nudné být nemá, naopak z něj vzrušení čiší na všechny strany.

S něčím takovým jsme ostatně počítali již dávno před premiérou, emocemi italská auta zašlapávají šeď a průměrnost do prachu již bezpočet let. Jenže to samo o sobě k úspěchu nestačí, zvláště když ony emoce nezřídka souvisely i s rozličnými projevy nespolehlivosti či nedotaženosti vývoje. Reputace Alfy Romeo v tomto směru není zrovna kladná a je otázkou, jak se s tím novinky poperou. Zatím na toto téma prolmouval jen sedan Giulia.

Právě tento model, postavený taktéž na platformě Giorgio, nám může tak trochu naznačit, zda má Stelvio šanci na úspěch či nikoliv. Giulia v žádném ohledu nevypadá jako jakýkoliv německý sedan, maximálně může připomenout britský Jaguar. Tedy v mnoha ohledech také „jen“ alternativu vůči Audi, BMW a Mercedesu, potažmo i Volkswagenu.

Prodeje Alfy Romeo Giulia ovšem nejsou světoborné, víceméně jde o posun k lepšímu maximálně o pár tisíc vozů měsíčně. Stelvio sice může díky aktuálním zákaznickým trendům počítat s větším ohlasem, nicméně při pohledu na ceník sedanu bude asi jen stěží k dispozici pod 900 tisíc korun.

Tím ovšem nechceme nikterak malovat čerta na zeď. Stelvio je vskutku působivou novinkou, která navíc nevypadá jako typické SUV rozhodně . O tom více než svědčí úvodní snímek tohoto článku, který nám ukazuje spíše Giulii „na chůdách“ než neohrabaného mastodonta. Znovu ale říkáme, že k úspěchu jen emoce stačit nebudou...

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v první reklamě, emoce z ní jen čiší (video) - 1 - Alfa Romeo Stelvio QV 2017 reklamni video 01Alfa Romeo Stelvio se ukázala v první reklamě, emoce z ní jen čiší (video) - 2 - Alfa Romeo Stelvio QV 2017 reklamni video 02
Tyto záběry jen potvrzují, že nové Stelvio je skutečně Alfa Romeo Giulia „na chůdách“

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše