BMW M2 vs. Porsche Macan Turbo na okruhu: výsledek překvapí (video)

Asi nikdo nepochybuje o tom, že mnichovské kupé SUV z Zuffenhausenu pokoří. Hlavou nám ale vrtá výsledný rozdíl mezi oběma vozy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW M2 vs. Porsche Macan Turbo na okruhu: výsledek překvapí (video)

28.7.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Asi nikdo nepochybuje o tom, že mnichovské kupé SUV z Zuffenhausenu pokoří. Hlavou nám ale vrtá výsledný rozdíl mezi oběma vozy.

Osud často svede do ringu velmi nepravděpodobné a na první pohled i nerovnocenné soupeře. Koneckonců i my jsme svého času poměřovali dynamiku Škody Superb a Hondy Civic Type-R, což jsou dva naprosto rozdílné vozy, jejich potenciální klientela se nikdy nebude muset rozmýšlet, zda má raději vstoupit do českého nebo japonského showroomu.

Přestože netradiční srovnávací testy jsou vlastně již tradicí, poměřování sil BMW M2 Coupe s Porsche Macan Turbo v prvé chvíli překvapí. Přeci jen na jedné straně tu máme agilní kupé s pohonem zadních kol, které je v současnosti stavěno na vrchol mezi řidičsky orientovanými auty, zatímco na druhou okupuje dvoutunové SUV osazené systémem 4x4. Najdou se tu ovšem i jisté shody.

Oba vozy pohání přeplňovaný šestiválec, přičemž ten od BMW dává k dobru 370 koní a stojí za papírovým zrychlením z klidu na stovku během 4,3 sekundy. Macan pak kontruje sice 400 koňmi, nicméně s ohledem na vyšší hmotnost i horší aerodynamiku zvládá s paketem Sport Chrono akceleraci „až“ za 4,6 s.

Již toto srovnání poukazuje na neobyčejné schopnosti německého SUV, i když jen při jízdě v přímém směru. Jak by ale dopadl souboj na okruhu? Na to se podíval britský magazín Auto Express. Výsledek na první pohle překvapivý není a BMW zvládne Porsche porazit, nicméně jen o nějakých šest desetin sekundy. Přitom se jedná o malý okruh s utaženými oblouky, kde by M2 se svou nižší hmotností a nižší stavbou mělo kralovat - Macan Turbo nakonec nemá k dispozici ani o mnoho výkonnější motor a skoro půltunový rozdíl v hmotnosti (nemluvě o těžišti a dalších aspektech) je vážně velký, to je o třetinu víc.

Situace je nakonec velice vyrovnaná a bavorskou automobilku bychom téměř mohli považovat za poraženého. Pokud má její vrcholné řidičské kupé před Porsche Macan Turbo tak malý náskok, pak buď je SUV od Porsche tak dobré, nebo M2 něco chybí. Že by SUV mohlo být tak rychlé jako sportovní kupé i přes minimální výkonovou převahu? Podívejte se na to sami, b pekle v tuto chvíli možná začíná sněžit...

BMW M2 vs. Porsche Macan Turbo na okruhu: výsledek překvapí (video) - 1 - BMW M2 Coupe vs Porsche Macan Turbo video 01BMW M2 vs. Porsche Macan Turbo na okruhu: výsledek překvapí (video) - 2 - BMW M2 Coupe vs Porsche Macan Turbo video 02
Mezi poměrně nesourodou dvojicí je na okruhu poměrně těsný rozdíl

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše