Reklama

Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem

Brit uvedl, že nový vlastník Liberty Media stále ještě nemá F1 pod kontrolou do takové míry, aby mohlo rozhodovat o změnách ve vedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem

3.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Brit uvedl, že nový vlastník Liberty Media stále ještě nemá F1 pod kontrolou do takové míry, aby mohlo rozhodovat o změnách ve vedení.

Pokud jste včera pookřáli ve světle informací oznamujících možný návrat Rosse Brawna do Formule 1, musíme vás dnes bohužel zklamat. Geniální stratég pro BBC uvedl, že nic takového se nekoná, byť současně nevyloučil, že by se to jednou stát mohlo. Brawn dále uvedl, že budoucí majitel šampionátu, Liberty Media, ještě není na konci cesty spojené s převzetím F1.

Další slova člověka, který stál u zrodu hned tří neporazitelných týmů posledních let (Ferrari, Brawn GP a Mercedes) jsou ovšem ještě zajímavější. „Poskytuji jim (Liberty Media - pozn. red.) menší konzultace, aby lépe pochopili F1, ale to je vše.“ Z toho je zjevné, že jednašedesátiletý Brit s novým vlastníkem v kontaktu je, a to dokonce užším, než se myslelo. Prozatím však zůstává jen jednou z osob stojících v pozadí.

Důvody jsou naprosto pochopitelné. Převzetí F1 stále ještě nebylo dokončeno, neboť dohodu musí posvětit Evropská komise. Pro tu by mohla vážný problém představovat suma 44 milionů dolarů (cca 1,08 miliardy korun), jež zamíří k FIA. Ta by mohla být chápána jako projev střetu zájmů. Kromě toho jsou tu žaloby týmů Sauber a Force India, které si stěžují na nefér přístup při rozdělování peněz z komerčních práv. Přestože obě stáje skončily v bodování před McLarenem, ten inkasoval větší sumu díky bonusům za historický přínos apod. Verdikt v této při by ale mohl pozměnit hodnotu celého šampionátu, což by samozřejmě zamávalo také s dohodou o převzetí.

Uvidíme tedy v příštích měsících, jak se celá záležitost vyvrbí. Jedno je ale jisté - do příští sezóny Brawn nezasáhne. Ta se bude odvíjet na základě zcela nových pravidel, což je jeden z problémů, na který strůjce úspěchu Michaela Schumachera poukazuje. Formuli 1 chybí dlouhodobá strategie, tedy něco, co Brawn zvládá na jedničku. A právě proto bychom byli rádi, kdyby se do šampionátu vrátil.

Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 1 - Ross Brawn 03Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 2 - Ross Brawn 01Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 3 - Ross Brawn 02Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 4 - Ross Brawn 04Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 5 - Ross Brawn 05Brawn popřel, že by měl převzít vedení F1, Ecclestone zůstává jediným vládcem - 6 - Ross Brawn 06
Ross Brawn se prozatím do F1 nevrací. Co ale není nyní, může být během příštích pár let

Zdroj: BBC

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše