- -

F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu

Do čela Formule 1 míří slavný britský manažer s cílem zlepšit renomé šampionátu. Ecclestona ale zatím nenahradí, bude působit po jeho boku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu

2.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Do čela Formule 1 míří slavný britský manažer s cílem zlepšit renomé šampionátu. Ecclestona ale zatím nenahradí, bude působit po jeho boku.

Stávající sezóna Formule 1 se pomalu blíží ke svému závěru. Pohár konstruktérů přitom již s velkým náskokem opětovně opanoval Mercedes, mezi jezdci však stále zuří bitva. Šance na titul má nejen dosavadní lídr šampionátu Nico Rosberg, ale také úřadující šampion Lewis Hamilton. Momentálně je ovšem sporné, kdo nakonec zvedne nad hlavu vítězný pohár. Pokud by ovšem záleželo na Rossi Brawnovi, pak by tím vyvoleným byl Rosberg.

Geniální stratég se o světě F1 rozpovídal vůbec poprvé od svého odchodu v roce 2013, kdy opustil právě stáj s třícípou hvězdou ve znaku. Důvodem byl příchod Niki Laudy a Toto Wolffa, jimž Brown dle svých slov „nevěří“. Přesto ale uznává, že se jim z týmu podařilo vybudovat neporazitelnou mašinu, která velmi pravděpodobně zazáří i v příštím roce, kdy se mají nemalou měrou změnit pravidla.

Tato fakta ale nejsou důvodem, proč byl Brawn momentálně naháněn médii více než v uplynulých třech letech. Za vším stojí spekulace o jeho možném návratu do někdejší královské motoristické disciplíny, které se velmi pravděpodobně dočkají realizace. Jednašedesátiletý Brit se ovšem nevrátí do čela jednoho z týmů, má se stát samotným šéfem celého šampionátu a výhledově zastat práci obtížně nahraditelného Bernieho Ecclestona.

Zatím jej ale nový vlastník šampionátu, Liberty Media, chce angažovat na post jakéhosi sportovního a technického šéfa. Brawn by tak měl převzít pouze část Ecclestonových povinností a zároveň fungovat jako jistá spojka mezi týmy a FIA. Sám přitom dodává, že „zkusit pomoci F1 stát se lepší F1 je lákavé. Je to jedna z věcí, které by mohly být skutečně zajímavé.“ Tím sice námluvy mezi ním a Liberty Media nepotvrdil, jeho další slova ale již jsou jistým vodítkem.

„Pokud se mne ptáte, co F1 potřebuje, pak je to plán; tříletý i pětiletý plán. Podle mne tu dosud nebyly ideální podmínky k vytvoření takového plánu a k jeho zavedení,“ dodává Brawn. Zároveň přiznává, že „dříve mne Bernie frustroval, neboť jeho přístup je chaotický a impulsivní, kdežto můj metodický a strukturovaný. Pokud by ale nyní tyto dvě stránky doznaly spárování, bylo by to zajímavé.“

Zdá se tedy, že Brawn to s návratem do F1 myslí vážně. A jelikož má podporu hned několika šéfů týmů včetně Christiana Hornera z Red Bullu, nejspíše se jej v šampionátu dočkáme. Nechceme přitom nyní vzbouzet zbytečné naděje, ale F1 by mohl změnit k lepšímu.

F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 1 - Ross Brawn 03F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 2 - Ross Brawn 01F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 3 - Ross Brawn 02F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 4 - Ross Brawn 04F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 5 - Ross Brawn 05F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 6 - Ross Brawn 06
Ross Brawn je jednou z legend F1. Během své kariéry dopomohl na vrchol Benettonu, Ferrari, vlastní stáji i z něj vzniklému Mercedesu. Bez něj v posledních dekádách vítězil ve Formuli 1 málokdo

F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 7 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 13F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 8 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 14F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 9 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 15F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 10 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 16F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 11 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 17F1 našla nástupce Bernieho Ecclestona, jednu z největších legend tohoto sportu - 12 - Formule 1 penize Bernie Ecclestone 18
Brawn má být do čela seriálu jmenován s cílem zcela nahradit Bernieho Ecclestona, zatím jej pouze doplní

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama