Reklama

Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video)

Těžko říci, jestli jde o projev hlouposti, odvahy nebo snahy upoutat pozornost za každou cenu, faktem ale je, že přesně tohle Hamilton v Mexiku udělal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video)

13.9.2016 | Petr Miler | 10 příspěvků

Těžko říci, jestli jde o projev hlouposti, odvahy nebo snahy upoutat pozornost za každou cenu, faktem ale je, že přesně tohle Hamilton v Mexiku udělal.

Současné Formuli 1 toho oproti minulosti chybí opravdu hodně. Někdo řekne, že na vině jsou technická pravidla, která z ječících dělových koulí udělala nezřídka pomalejší stroje zvukem připomínající vysavače. Někdo poví, že na vině jsou sportovní pravidla, které se stala tak komplikovanými a tak odtaženými od sportovní podstaty F1, že rozhodování o vítězi posouvají příliš mimo trať a rivalitu jednotlivých pilotů. A někdo dodá, že na vině jsou také piloti samotní, kteří místo nebojácných chlapů představují spíše metrosexuální slečinky starající se více o svou publicitu než výkony na trati.

Posuďte sami, co je na těchto slovech pravdy a jak moc za postupnou ztrátou atraktivity ef-jedniček to či ono může. Zůstaneme-li ale u těch posledních zmíněných, nemůžeme je shodit ze stolu. Lauda, Senna, Schumacher a mnohé další ikony tohoto sportu minulých dekád bylo možné milovat i nenávidět, bylo možné jim vyčítat kde co od arogance po neschopnost prohrávat, ale byly to autentické osobnosti. Byli to zkrátka oni - v jistém ohledu nadlidé s řidičskými schopnostmi, o kterých se nezdá nikomu z nás, v jiných ohledech ale naprosto normální bytosti se svými neduhy, slabostmi a nedostatky.

Co je vedle toho takový Lewis Hamilton? Skvělý pilot, nepochybně, ale jinak? Já to nevím a pokud si zkusíte udělat obrázek podle jeho vystupování na sociálních sítích, dojdete leda k přesvědčení, že jde vážně o „slečinku” starající se hlavně o svou publicitu. Podívejte na jeho účet na Twitteru. Najít tam něco „normálního” je skoro nemožné, to je uměle vytvářený obraz dokonalého muže, který i uprostřed dovolené po ránu cvičí - jaká náhoda - polonahý v oblečku od svého sponzora. Tomu se vysmívají i jeho kolegové. Dokázal by tento člověk zastavit svou formuli vedle hořícího vozu kolegy a zachránit mu život jako jeho předchůdci Laudovi?

Ovšem ne všechno, co „LH” pustí na Twitteru, je hodné leda rychlého zapomenutí. Před pár dny tam zveřejnil video s popisem: „Jak vystrašit tygra,” a když jsem viděl jen jeho popis, očekával jsem, že Hamilton bude mlátit rukou do plexiskla a tygr nebude vědět, co si o tom myslet. Chyba lávky - Hamilton se vydal, bez zjevného blízkého doprovodu, přímo do výběhu, přistoupil k nicnetušící tygřici zezadu a podráždil ji kdesi blízko slabin.

Zní to jako naprostá šílenosti a když se podíváte na přiložené video, zjistíte, že to stejně i vypadá. Hamiltonovy úmysly byly čisté a nenapadlo ho to jen tak - je patronem mexické vládní nadace Black Jaguar-White Tiger Foundation starající se o různé „velké kočky”, kterým život nepřál a on je v Mexiku pravidelně navštěvuje. Možná k nim má vřelejší vztah, než si myslíme, přesto si říkáme, že tohle je dost riskantní chování. A to nejen pro něj samotného, ale také pro onu tygřici Nicole (Schertiger?), která by dozajista nedopadla dobře, kdyby se na narušitele svého životního prostoru docela pochopitelně vrhla.

Posuďte sami, co to znamená. Jestli je to jen další pokus Hamiltona upoutat na sebe pozornost stůj co stůj, projev příliš úporné snahy dokázat, že není taková „sušinka”, jak se zdá a nebo obraz jeho skutečné odvahy a upřímného odhodlání zviditelnit organizaci pomáhající zvířatům v nouzi...

Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 1 - Lewis Hamilton vs tygr video 01Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 2 - Lewis Hamilton vs tygr video 02Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 3 - Lewis Hamilton vs tygr video 03Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 4 - Lewis Hamilton vs tygr video 04Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 5 - Lewis Hamilton vs tygr video 05Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 6 - Lewis Hamilton vs tygr video 06Kdo proboha řekl Lewisi Hamiltonovi, že polekat tygra je dobrý nápad? (video) - 7 - Lewis Hamilton vs tygr video 07
Tygřice Nicole je přes svou velikost docela mladá a prý je už kvůli tomu hravá a ne až tak nebezpečná. Přesto nikdo nedá ruku do ohně za to, že takový vtípek musí pochopit

Zdroj: Lewis Hamilton@Twitter

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše