- -

Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video)

Má 1 088 koní a říká se mu elektrický Veyron. V jakém světle se předvede, když ho postavíte právě proti Bugatti s výkonem o 87 koní nižším?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video)

11.1.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Má 1 088 koní a říká se mu elektrický Veyron. V jakém světle se předvede, když ho postavíte právě proti Bugatti s výkonem o 87 koní nižším?

Chorvatský elektrický supersport Rimac Concept One jistě nemusíme automobilové veřejnosti představovat, už už jeho závod s Porsche 918 Spyder vzbudil velké pozdvižení. Podstatné ale zmiňme - 1 088 koní, pohon všech kol a dechberoucí design. I proto mu leckdo začal přezdívat „chorvatský Veyron” či „elektrický Veyron”, právě kvůli snaze přenést vlastnosti slavného Bugatti do světa elektrických aut. A právě tato dvě auta se nyní utkala tváří v tvář na okruhu.

Není to sice Nordschleife nebo Laguna Seca, ale okruh to je a oběma auty jezdí Miroslav Zrnčević, šéf testovacích pilotů u Rimacu, a William Herbert, 18. hrabě z Pembroke, který se živí, no spíše baví (hodnota jeho majetku je odhadována na více než 4 miliardy Kč) prodejem výjimečných aut pod hlavičkou firmy Wilton Classic & Supercar, která stojí za zrodem tohoto videa. A auta ho opravdu baví, má za sebou mimo jiné pět účastí ve čtyřiadvacetihodinovce na okruhu Spa-Francorchamps, takže za řidičského amatéra ho lze označit jen stěží.

Zrnčević není Veyronem příliš ohromen - ale jeho postoj berte i jako reklamu na „vlastní” auto - nicméně, říká, že je oproti očekávání mnohem více lehkonohý. Rimac Concept One nabízí úplně jiný zážitek, zejména podáním síly - nečekáte, než se roztočí turba, jako u Veyronu. Vektorování točivého momentu působí, jako by vůz uměl zatáčet všemi koly, říká hrabě.

Také je prý Rimac rychlejší v zatáčkách. Zamrzí, že se nedozvídáme časy jednotlivých aut na kolo, ale jestli to pro oba piloty byla první zkušenost s cizím autem, pochopit se to dá. Zrnčević se ale nebojí poslat Rimac do pořádného driftu, jak se můžeme přesvědčit na videu. Je to tedy nakonec spíše zajímavá podívaná než skutečné srovnání, ale... to někdy stačí. Však kolikrát se nám poštěstí vidět dva více jak tisícikoňové stroje v takového akci.

Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 1 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 01Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 2 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 02Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 3 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 03Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 4 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 04Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 5 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 05Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 6 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 06Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 7 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 07Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 8 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 08Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 9 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 09Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 10 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 10Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 11 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 11Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 12 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 12Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 13 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 13Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 14 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 14Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 15 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 15Bugatti Veyron vs. Rimac One na okruhu. Elektrický Veyron proti originálu (video) - 16 - Bugatti Veyron vs Rimac Concept One okruh 16
Zrnčević se driftování s Rimacem nebojí, hrabě se do větších nerozvážností nepouští

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše