Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny

Hovořme o neskutečném štěstí v jen o málo méně neskutečném neštěstí, když týden po koupi vysněného auta dílnu, která jej opravuje, zachvátí požár a vy jste náhodou poblíž připraveni jednat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny

9.6.2019 | Mirek Mazal

Hovořme o neskutečném štěstí v jen o málo méně neskutečném neštěstí, když týden po koupi vysněného auta dílnu, která jej opravuje, zachvátí požár a vy jste náhodou poblíž připraveni jednat.

Pro nizozemského nadšence uběhlo jen sedm dnů od šťastného nákupu vysněného Ferrari, když se ocitl na prahu ještě většího neštěstí. Muž sáhl po ojetém modelu F430 Spider, jehož šedá metalíza možná nevynikne, roadster s kontrastním interiérem si ale přesto říká o označení „nevšední supersport”. Nový přírůstek do garáže se ovšem hned po týdnu vlastnictví mohl stát zdrojem hlubokého smutku.

V úterý ráno se obyvatelé Vlaardingenu na jihu Nizozemska probudili za zvuku houkajících sirén. Ve městě byl vyhlášen požární poplach, protože průmyslové prostory Koningin Wilhelminahaven zachvátily plameny. Peklo začalo na adrese automobilové dílny Garage Willem II, kde v tu chvíli parkovalo právě i zmíněné.

Stoupající dým zaujal vlastníka sporťáku, který byl shodou náhod blízko události. Šel se podívat na místo a když zjistil, že plameny olizují dílnu s jeho autem, rychle skočil za volant a na poslední chvíli vyvezl svůj klenot do bezpečí. Záchranná mise proběhla úspěšně, protože Spider zůstal nepoškozen, i tak jej ale stihl zasypat popel. Auto muselo být vyvezeno za minutu dvanáct, neboť ani látková střecha neutrpěla žádné škody. Ty naopak sčítá majitel nemovitosti.

Hasiči byli na místě v nejkratším možném čase, použili i hasičské lodě a brzy dostali oheň pod kontrolu. Ostatní auta z dílny ale nezachránili a za úspěch považují, že požár nikoho nezranil. Majitel Ferrari tedy může hovořit o obrovském štěstí, že svůj čerstvý přírůstek do garáže zachránil před plameny, zvláště když byl v místě požáru jen shodou náhod.


Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 1 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 01Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 2 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 02Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 3 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 03Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 4 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 04Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 5 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 05Čerstvý majitel Ferrari neuvěřitelně šťastně zachránil svůj vysněný vůz před plameny - 6 - Ferrari F430 Spider zachraneno z ohne 06
Zachráněné Ferrari zaujalo i policii, která dohlížela na hasící práce - požár přežilo jen neskutečnou shodou šťastných okolností

Zdroj: Auto Blog

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama