Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování
31.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Uběhly jen tři roky od chvíle, kdy si to Cruze namířil do Evropy, Chevrolet přesto usoudil, že je čas na jeho facelift. My už víme, jak bude vypadat.
Chevrolet Cruze je coby poněkud hypertrofovaný kompakt s cenovkou držící se spíše opačného konce spektra své třídy populárním vozem i v našich končinách. Poprvé se představil jako sedan již v roce 2008 a i s touto karoserií si dokázal získat v Evropě získat spoustu zákazníků. V poslední době o něm ale byla řeč hlavně v souvislosti s provedením hatchback, které by mu mělo na Starém kontinentu zajistit ještě více obliby.
Vzhledem k tomu, že hatchback je stále vcelku žhavou novinkou, je poněkud zvláštní, že by automobilka měla přijít s faceliftem, vše tomu ale nasvědčuje. Díky našemu čtenáři Romanu Tilcovi se nám totiž dostala do rukou špionážní fotografie, která to jednoznačně dosvědčuje. Vzhledem k tomu, že zabírá pouze přední část vozu (zato bez jakéhokoli maskování) nevíme, jestli jde o provedení sedan nebo hatchback - dávalo by totiž smysl, pokud by Chevy omladil pouze sedan, aby jej od hatchbacku na nějaký čas vizuálně odlišil. Ale stejně dobře je možné, že facelift stihne celou modelovou řadu bez ohledu na typ karoserie, však než se dostane na trh, může se hatchback prodávat už rok a to nebude zase tak krátká doba.
Ať už tato inovace stihne obě verze, nebo jen sedan, dostane vůz nový nárazník vyznačující se především jinak pojatým prostorem pro přední mlhová světla. Ta by si měla najít místo v černém trojúhelníkovém pásu, který by - pokud nás zrak neklame - měl zahrnovat i LED pro denní svícení. Agresivněji tvarovaná je i prostřední spodní část nárazníku a zdá se, že odlišné jsou také hlavní světlomety a některé navazující části.
Bližší informace k okolnosti pořízení této fotografie nemáme, vzhledem k tomu, že zachycuje hotový vůz, lze veřejnou premiéru faceliftovaného Cruze očekávat nejpozději na jaře. Že by se ukázal v březnu v Ženevě? Vsadili bychom si na to.
Díky za zaslanou fotku, Romane.

Takto by měla vypadat faceliftovaná příď Chevroletu Cruze






Pro srovnání fotky současné podoby hatchbacku na oficiálních i živých fotkách
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ferrari pošle své zpackané elektrické Luce přímo do zdi
3.6.2026
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
2.6.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Šéf VW vytáhl ten nejhloupější z hloupých argumentů, navíc naruby, aby se pokusil obhájit sázku firmy na elektrická auta
před 2 hodinami
Znovuzrozené De Tomaso předalo 7 let po premiéře první produkční auto. Má tři pedály, nula displejů a topí se ve zlatě
včera
Škoda Superb vyšla z testů Němců jako auto s vůbec největším dojezdem v reálném provozu. Takových aut jmenovali 15
včera
Asi nejrozpačitěji přijatý elektromobil vůbec dostal zřejmě ránu z milosti, výrobce ho přes nezájem zdražil o 260 tisíc Kč
včera
Odlehčené manuální BMW M3 je okamžitě vyprodané a lidé ochotně platí až půlmilionové přirážky, tolik k údajnému nezájmu
včera
Živá témata na fóru
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.06. 13:48 - pavproch
- whitelist & blacklist 06.06. 00:33 - mattonecz
- Porsche - vse o sportovnich modelech 06.05. 19:53 - mattonecz
- S větrem ve vlasech.... 06.05. 17:17 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.05. 09:37 - Truck Daškam
- Kdo má přednost? 06.05. 09:20 - Truck Daškam
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.05. 08:51 - Brus
- Policejní kontroly a měření 06.04. 19:03 - řidičBOB
