Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě
30.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Třetí karosářská verze modelu Cruze byla představena před třemi měsíci v Ženevě. Od té doby bylo ticho po pěšině. GM se rozhýbalo až nyní, moc nového ale neprozradilo.
Vozit s sebou volný rezervní prostor v kombíku nebo kompaktním SUV je v Evropě stále oblíbenější činnost. V roce 2011 bylo na starém kontinentu prodáno přes jedenáct milionů těchto dvou typů aut, což meziročně znamená nárůst o osm procent. Zhruba těmito slovy z předchozí věty si Chevrolet aktuálně ohřívá polívčičku těsně před uvedením třetí, nejpraktičtější verze modelu Cruze na trh.
Koncern General Motors představil Chevrolet Cruze SW veřejnosti na ženevském autosalonu, první fotky se však začaly trousit již v únoru, kdy GM vypustilo nejdříve obrázek zádě a o pár týdnů na to se odhalila faceliftovaná příď, kterou jsme znali po předchozím úniku. Ani na autosalonu jsme se však o tomto voze mnoho nedověděli.
Chevrolet pouze zopakoval, že Cruze SW s délkou 4 678 mm je o něco delší než jeho sourozenci (hatchback měří 4 510 mm a sedan 4 597 mm) a kufr kombi si od hatchbacku (413 litrů) a sedanu (450 litrů), polepšil na rovných 500 litrů, anebo až 1 500 litrů, které dostanete sklopením zadních sedadel.
Nový model převezme motorizace zbylých dvou karosářských verzí a přidá jeden diesel navíc. U zážehových jednotek bude na výběr mezi šestnáctistovkou o výkonu 124 koní a osmnáctistovkou se 141 koňmi. Dieselový dvoulitr 2,0 VCDi (163 koní) doplní slabší agregát 1,7 VCDi s technologií stop-start a výkonem 132 koní.
A kdy tedy Cruze SW dorazí? Společně s ceníkem by nás to taky zajímalo, tisková zpráva ovšem příliš sdílná není. Místo konkrétních informací pouze konstatuje následující: „Zcela nový Cruze station wagon značky Chevrolet přijde do evropských showroomů v létě tohoto roku a byl navržen tak, aby se hodil pro rozvíjející se rodinnou kulturu.“ Tak alespoň to léto, to je nyní jediná jistota.









Vlnu pozornosti po autosalonu v Ženevě Chevrolet propásl, Cruze SW uvede na evropské trhy až v létě
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Český policista naštěstí už nikdy „neklesne tak hluboko”, aby proti řidičům používal takovéto triky
před 6 hodinami
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
včera
Důchodce našel originální cestu, jak vyřadit z funkce dopravní kamery policie, aniž by se jich dotkl. Dočkal se okamžité podpory okolí
31.7.2026
Nejčtenější články
Audi přiznalo, že kvalita interiérů jeho aut „uklouzla”, potvrdilo, že „zadolfuje” novou A4. A nebude to její jediná kontroverze
2.7.2026
Děti si udělaly ze zaparkovaného Ferrari skluzavku. „Jé, stěrač!” říkaly, když se jim zasekl pod zadkem. Rodiče nabídli odškodné 15 tisíc
3.7.2026
Unikla data o výkonech motorů nového BMW M3, mohou přinést nadšení i zklamání
3.7.2026
322 km/h v základu od 1,6 milionu Kč? Nejlevnější supersport světa pořád bere dech, teď nabízí za málo ještě víc
3.7.2026
Škoda se vzepřela VW, místo jeho drahého elektromobilu v Evropě radši nabídne vlastní levné spalovací auto
3.7.2026
Živá témata na fóru
- Koncernový EA888 - jaký olej používáte? Anketa 08.02. 15:17 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 08.02. 06:25 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.02. 00:47 - Anonymoous
- Rychlodotazy 08.01. 20:21 - M.Z.
- Dříve M135i, nyní ///M2 07.31. 09:42 - Eda
- Politický koutek 07.30. 14:26 - Stepan
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.30. 11:18 - Předseda
- Fiat a vše kolem nich 07.30. 09:46 - pavproch
