Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé

Japonská značka prozatím pustila do světa pouze první obrázky a názvy nových konceptů. Zároveň nemluví ani o sériové verzi, do Evropy se ale rozhodně nevrací.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé

29.12.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Japonská značka prozatím pustila do světa pouze první obrázky a názvy nových konceptů. Zároveň nemluví ani o sériové verzi, do Evropy se ale rozhodně nevrací.

Osazenstvo tokijského autosalonu se nám již začíná rýsovat. Zatímco v posledních dvou dnech jsme si mohli představit novinky Subaru, Nissanu a Toyoty, nyní přišla řada na Daihatsu. Tato značka ukáže na výstavišti Makuhari tři koncepční verze znovuzrozeného roadsteru Copen, ovšem pouze jedna z nich zůstane u jízdy s větrem ve tváři. Ve zbývajících dvou případech došlo k instalaci pevné střechy, přičemž nejvíce v tomto ohledu zaujme varianta Robe Shooting Brake.

Kromě toho dorazí také provedení Cerro Coupe, které někomu zezadu může připomínat Alfu Romeo 4C pro chudé. Copen Adventure pro změnu sází na variaci speedsteru se zvýšenou světlou výškou a prvky SUV, prohlédnout si jej ovšem můžeme prozatím jen na oficiální ilustraci. Tím nám ovšem informace končí, více se o jednotlivých konceptech Daihatsu nejspíše hodlá rozepsat během příštích pár týdnů nebo až na samotném autosalonu.

Otázkou je pak příchod doplňků do produkce, nicméně tento krok bychom rozhodně nevylučovali. Značka totiž již nyní nabízí Copen v celé řadě verzí, přičemž hold skládá jak první generaci roadsteru, tak i moderním kombinacím otevřeného vozu a crossoverů. Na příchod do Evropy ovšem můžeme i nadále zapomenout, maximálně tak můžete zvážit individuální dovoz a následnou konverzi pravostranného řízení na levostranné.

Daihatsu Copen Robe Shooting Brake


Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé - 1 - Daihatsu Tokio 2016 avizo 01Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé - 2 - Daihatsu Tokio 2016 avizo 02

Daihatsu Copen Cerro Coupe

Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé - 3 - Daihatsu Tokio 2016 avizo 03Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé - 4 - Daihatsu Tokio 2016 avizo 04

Daihatsu Copen Adventure

Daihatsu Copen se v Tokiu ukáže i jako shooting brake. A také jako SUV i kupé - 5 - Daihatsu Tokio 2016 avizo 05

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše