Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Fiat Panda 2017: drobný facelift osvěžil kabinu, někde i srazil ceny
16.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Městský vůz na pomezí hatchbacku a MPV se zvenčí pyšní jen novými barvami karoserie či jinými litými koly. Uvnitř je novinek více.
Dva týdny před zahájením pařížského autosalonu Fiat ohlásil modernizaci modelové rodiny Panda. Pokud ovšem máte pocit, že italská automobilka hraje v případě vnějšku hru na hledání pěti rozdílů, jste vedle jak ta jedle. Novinka zde není jediná, tedy stran osvěžení palety barev o odstíny Amore Red a Colosseo Grey. Kromě toho je možné u 14palcových kol počítat s odlišnými středovými krytkami, zatímco patnáctky mají odlišný design. Tím ale facelift končí.
Více úřadovali Italové v kabině, kde je možné počítat s novou grafikou přístrojového štítu. Ten nyní působí moderněji, přičemž jednotlivé prvky lze lépe přečíst. Mimo to se změnilo také čalounění, a to jak v rámci materiálů, tak barvami. Verze Cross a 4x4 přitom dostaly vzor, který má odrážet jejich robustnější náturu, vše ale závisí na vašem vnímání. Nezměněný 225litrový objem zavazadelníku je ale již čistě objektivní veličinou.
Největší novinkou je příchod multimediálního systému Uconnect, který páruje váš mobilní telefon (Apple či jakýkoliv s operačním systémem Android) s funkcemi vozu. Skrze obrazovku smartphonu je tak možné ovládat kupříkladu hlasitost, volit stanice rádia či užívat navigaci. Dále přitom máte k dispozici port na USB ve schránce před spolujezdcem či dobíjecí USB v rámci palubní desky.
Zapomenout nesmíme ani na modifikovaný volant, jehož ramena je možné dekorovat stříbrným či titanovým odstínem v závislosti na zbytku kabiny. Panda 4x4 pak standardně počítá s kůží obšitým volantem. Tím nám ale novinky končí, pod kapotou se již nepohnul ani šroubek. Největší novinku má tedy Fiat připravenou v rámci cen, ty italské totiž s faceliftem zamířily o 1 000 Eur dolů (cca 27 000 Kč). Zda ale tohoto příkladu bude následovat české zastoupení, to je nyní záhadou. Chytřejší bychom ovšem měli být po zmiňované motor show.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.











Lehkého faceliftu se dočkal jak základní Fiat Panda...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
16.12.2025
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nejčtenější články
Renault ukázal nový Trafic. Dal mu ohromující design, všechno ostatní jej ale odsuzuje do role propadáku
20.11.2025
Stellantis zvlčil. Po výměně šéfa se z „elektrohujera” stal otevřený odpůrce zákazu spalovacích aut, jde proti EU
20.11.2025
Nové Porsche Cayenne je dokonalý „nicburger”. Nepřichází s jedinou skutečnou předností, firmu může poslat do kolen
20.11.2025
Dealeři aut se znovu vrací k taktice z 90. let, aby prodali víc aut. Je to úplný opak toho, co dosud chtěly automobilky
20.11.2025
Německý dálniční superexpres je levně k mání málo jetý, za cenu obyčejné Octavie vás v bavlnce sveze 300 km/h
20.11.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
