- -

Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno)

Několik dní před oficiálním odhalením na pekingském autosalonu vám můžeme představit také definitivní podobu Fiatu Viaggio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno)

23.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Několik dní před oficiálním odhalením na pekingském autosalonu vám můžeme představit také definitivní podobu Fiatu Viaggio.

Doplněno 23.4.: Po oficiálním odhalení Viaggia jsme přidali jen pár dalších oficiálních snímků. Oficiální tisková zpráva Fiatu dále nepřináší kromě jména srozumitelného asi jen pro čínské zákazníky (Fei Xiang) nic nového. Opět tedy netušíme, jaké jsou plány Italů s exportem do Evropy, každopádně obrázky najdete pod textem.


Pokud ještě neutíkáte před víkendem od počítače za účelem fyzické a psychické regenerace, měli bychom tady pro vás kromě prvních fotek konceptu Lamborghini Urus další únik a opět italské značky. Předpremiérově se na internet dostaly dva úvodní obrázky zcela nového Fiatu Viaggio.

Nové informace ale nečekejte, můžeme pouze zopakovat to, co víme a není toho mnoho. Viaggio (italsky cesta) je přeznačkovaný Dodge Dart postavený na platformě Alfy Romeo Giulietta. Pokud se dostane do Evropy, mohl by se stát konkurentem třeba Volkswagenu Jetta, který je oproti italské novince o kousek menší. Viaggio je dlouhé 4 679 mm, široké 1 850 mm a rozvor činí až 2 708 mm.

Sedan stojící na pomezí nižší střední a střední třídy se bude spoléhat na přeplňované motory Multiair o objemu 1,4 litru a výkonu 120 a 150 koní, které budou kombinovány s pětistupňovými manuály nebo dvouspojkovou převodovkou DDCT. Pokaždé budou sílu přenášet na kola přední nápravy.

Design čtyřdveřové limuzíny navrhlo studio Style Centro v Turínu, ačkoli srovnáním Fiatu a Dodge zjistíte, že s tím asi moc práce neměly. Viaggio se bude v továrně Changsha v provincii Hunan od letošního července a zákazníci se k prvním automobilů dostanou před koncem roku.

Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 1 - Fiat Viaggio 2013 01Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 2 - Fiat Viaggio 2013 02Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 3 - Fiat Viaggio 2013 03Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 4 - Fiat Viaggio unik oficialni 01Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 5 - Fiat Viaggio unik oficialni 02Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 6 - Fiat Viaggio oficialni 01Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 7 - Fiat Viaggio oficialni 02Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 8 - Fiat Viaggio oficialni 03Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 9 - Fiat Viaggio oficialni 04Fiat Viaggio: další únik kompletně odhalil poevropštěný Dodge Dart (doplněno) - 10 - Fiat Viaggio oficialni 06
Už fotografické upoutávky naznačovaly, že Viaggio bude jen přeznačkovaný Dart. Příď se sice v detailech poněkud odlišuje, panely zbytku karoserie ovšem vypadají identicky

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše