- -

George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce

Slavný boxer je velký fanoušek aut a jeho garáž vypadá podle toho. Má tu Ferrari, Lamborghini a další skvosty, nejvíce si však cení úplně jiného auta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce

23.4.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Slavný boxer je velký fanoušek aut a jeho garáž vypadá podle toho. Má tu Ferrari, Lamborghini a další skvosty, nejvíce si však cení úplně jiného auta.

Nejen fanoušci boxu budou dobře znát George Foremana, účastníka 81 profesionálních boxerských klání, z nichž 76 vyhrál - 68 knockoutováním soupeře. Je to také dvojnásobný světový šampion a zlatý olympijský medailista v těžké váze, především ale člověk, který svými výkony okouzlil hned několik generací.

Mezi léty 1968 a 1974 vyhrál 40 zápasů a neprohrál jediný. Porazil i Joa Fraziera a jeho čisté konto pošpinil až legendární Muhammad Ali, který jej zdolal v bitvě, která do vstoupila jako Rumble in the Jungle. Poté byl ještě tři roky aktivní, ale po prohraném zápase s Jimmym Youngem se odebral do boxerského důchodu. Ne navždy, v roce 1987 se po 10 letech mimo ring vrátil, stal se ve 45 letech nejstarším člověkem, který byl kdy mistrem světa v těžké váze a zúčastnil se ještě několika slavných klání s o generací mladšími soupeři.

To všechno se ví, stejně jako to, že dnes je ve svých 68 letech v definitivním důchodu a krom peněz vydělaných boxem se těší i příjmů z propůjčení svého jména nejprodávanějšímu grilu na světě. Co už se ví o mnoho méně, je, že je to také velký fanoušek automobilů a sběratel aut. Ve své garáži jich má přes padesát a některá prý ani neví, kde přesně má - musí je skrývat před manželkou, která pro jeho vášeň nehoří.

Foreman se o tom rozpovídal v rozhovoru pro Grahama Bensingera. Uvedl, že jako malý vždycky chtěl Volkswagen Brouk kabriolet, ale neměl na něj. Jakmile vydělal peníze, pořídil si ho. To je také důvod, proč ho má dodnes a proč i vedle desítek jiných, lepších a cennějších vozech zůstává nejoblíbenějším autem z jeho sbírky. „Ostatní auta jsou jen vata okolo... Není nejdražší, ale cením si ho, nikdy nezapomenu, odkud pocházím,” říká na jeho adresu.

A ona „vata okolo” by pro kohokoliv jiného byla mnohem cennější než jeden starý Brouk. Je tu mimo mnoha jiného Ford GT, Ferrari 360 Spider, BMW Z8, Lamborghini Diablo, Plymouth Prowler, Mercedesy třídy G a SL, Rolls-Royce, pick-up GMC z 50. let a několik Corvette. Však se na část jeho vozů podívejte sami.

Se svými vozy ale povětšinou nejezdí, běžně používá pick-up truck, protože v autech ve své sbírce nemůže tak snadno vozit psy. Tuto výsadu přenechal svému třetímu synovi, Georgi Foremanovi IV., což je čtvrtý George v rodině a celkem osmý potomek. A jezdí s nimi rychleji, než si troufne přiznat veřejně na kameru. To celkem rádi slyšíme, supersporty nevznikly pro loudání se městem, v ostré akci na okruhu se cítí mnohem lépe.

Jak jsme již zmínili, George Foreman si tuhle sbírku nepořídil jen z výdělků ze svých boxerských let. Nejvíce peněz vydělal tím, že se stal tváří kuchyňského elektrického grilu jménem George Foreman Lean Mean Fat-Reducing Grilling Machine, zkráceně prostě George Foreman Grill. Jeho kouzlo tkvělo v tom, že údajně griloval zdravěji; byl skloněný a horký tuk tak odtékal mimo pokrm.

George Foreman Grill byl komerčně velmi úspěšný, prodalo se ho přes 100 milionů kusů za 15 let existence. Foremanovy přesné výdělky z tohoto angažmá nicméně nejsou známy. Odhadují se na více než 200 milionů dolarů, což je víc než dostatečná suma na velmi, velmi zajímavou sbírku aut...

George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 1 - sbirka aut george foreman 03George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 2 - sbirka aut george foreman 04George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 3 - sbirka aut george foreman 05George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 4 - sbirka aut george foreman 06George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 5 - sbirka aut george foreman 07George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 6 - sbirka aut george foreman 08George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 7 - sbirka aut george foreman 09George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 8 - sbirka aut george foreman 10George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 9 - sbirka aut george foreman 01George Foreman ukázal svou sbírku aut. Neuvěříte, kterého si cení nejvíce - 10 - sbirka aut george foreman 02
Foremanova sbírka opravdu stojí za to

Zdroj: Graham Bensinger@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše