Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Honda Civic Type-R: dostane nová generace 280 atmosférických koní?
11.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Japonská automobilka Honda ústy šéfa svého evropského PR oddělení potvrdila, že zvažuje další Civic Type-R. Tečka za dobou atmosférickou se možná nekoná.
Honda chce v evropském teritoriu obnovit poněkud zašlou slávu své sportovní image. O nápravu a návrat mezi výrobce vzrušujících řidičských strojů by se mohla postarat nová generace modelu Civic Type-R. V rozhovoru pro nizozemský Autoweek to potvrdil Christoph Rust, šéf PR Hondy pro EU.
Z jeho odpovědí nicméně vychází, že automobilka pořád stojí na rozcestí a přemýšlí, kudy dál. „Honda plánuje posílit image výrobce sportovních aut, a proto ostrou verzi modelu Civic určitě zvážíme,“ říká Rust. „V tomto případě se tak ale nestane přes noc. Pokud však projekt dostane zelenou a naši inženýři se do toho pustí, pak už to půjde rychle,“ ujišťuje.
Honda si je samozřejmě vědoma toho, že poslední Type-R výkonově na své největší rivaly nestačil. Konkurence se s pomocí přeplňování dostala na zcela jinou úroveň a Japonci na to určitě zareagují. „Naši inženýři chtějí postavit vůz, jehož výkony budou naprosto konkurenceschopné,“ tvrdí Rust a dodává, že méně než 250 koní mít nebude. „Našim cílem je přiblížit se spíše Opelu Astra OPC,“ upřesňuje šéf Public relations, což by znamenalo nejméně 280 koní.
Pozoruhodné na tom je, že konstruktéři sice počítají s novou pohonnou jednotkou, způsob zásobování válců vzduchem však zůstává otevřený. „Pokud vyvineme nový Type-R, auto rozhodně dostane nový motor. Zatím ale nebylo rozhodnuto, zdali dostane přednost turbodmychadlo nebo atmosférické plnění,“ upozorňuje na závěr Christoph Rust.

Budoucnost Type-R může být docela překvapivě i atmosférická
Zdroj: Autoweek.nl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Silniční auto se poprvé v historii dokázalo na 400 metrech rozjet na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
před 4 hodinami
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
Ford Mondeo nezemřel, v novém se ukázal i ve své druhé verzi. Při jeho cenách to bude opět hit
před 2 hodinami
První generaci Porsche Cayenne dnes koupíte za pakatel, smysl dává hlavně ve verzích, které automobilka zařízla
před 3 hodinami
Silniční auto se poprvé v historii dokázalo na 400 metrech rozjet na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
před 4 hodinami
Není budoucností spíš tohle? Nový motor s rekordní účinností nepotřeboval ani downsizing, nabídne stovky koní při spotřebě pár litrů
před 5 hodinami
„Nebuďte slušnej, řekněte jméno!” Čínská značka tvrdí, že její novinku navrhl bývalý designér Ferrari. Ferrari říká: Tak povídejte, kdo to byl
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 06.15. 16:17 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.15. 14:15 - pavproch
- IT poradna 06.15. 14:11 - pavproch
- Škoda Auto obecně 06.15. 11:52 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
