Reklama

Honda WR-V je další malé SUV, které vám Japonci nebudou chtít prodat

Novinka Hondy vizuálně navazuje na model HR-V, na rozdíl od něj ale míří primárně do Jižní Ameriky. Jeho evropská budoucnost je nepravděpodobná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda WR-V je další malé SUV, které vám Japonci nebudou chtít prodat

18.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Novinka Hondy vizuálně navazuje na model HR-V, na rozdíl od něj ale míří primárně do Jižní Ameriky. Jeho evropská budoucnost je nepravděpodobná.

Pro japonskou Hondu jsou - stejně jako pro mnohé další značky - stěžejním bodem v nabídce crossovery a SUV. Krátce po představení nové generace modelu CR-V, který nás ovšem svým vzhledem do kolen nedostal, tu tak máme avízo příchodu novinky zvané WR-V. Za těmito písmeny se skrývá označení „Winsome Runabout Vehicle“, které můžeme s trochou nadsázky přeložit jako „půvabné vozítko na potah”. Může ale Honda po jistém zklamání s CR-V přijít s něčím vizuálně atraktivním?

Z první odhalené ilustrace se zdá, že ano. Máme tu totiž nemalou podobnost s větším modelem HR-V, který do vínku pobral daleko větší vizuální atraktivitu než zmiňované CR-V. Vše pak ještě umocňuje výrazně členitý agresivní přední nárazník, který doplnila poměrně malá maska chladiče a ostře řezané světlomety. Pozitivní dojem pak ještě podtrhuje použití velkých litých kol.

Je však třeba počítat s tím, že oficiální ilustrace ve snaze o našponování očekávání vždy tak trochu přehánějí. Reálné provedení tedy možná až tak dynamické nebude, byť Honda nám již hezkých pár let dokazuje, že odvaha stvořit vozy, o kterých designéři konkurence mohou maximálně snít, jí nechybí. Na druhou stranu, občas jsou tyto snahy trochu kontraproduktivní.

Uvidíme tedy během příštích pár dnů, jak bude WR-V vypadat v reálu. Slavnostní odhalení nového sub-kompaktního SUV je totiž naplánováno na příští měsíc na autosalon v Sao Paulu. S ohledem na tuto lokaci pak asi nepřekvapí, že v Evropě novinku Hondy nečekáme. Pochopitelně, i zde platí, že bychom nikdy neměli říkat nikdy, podobně jako v případě modelu BR-V je ale i zde pravděpodobné, že vůz zůstane vyhrazen jen klientele, pro kterou byl primárně stvořen.

Honda WR-V je další malé SUV, které vám Japonci nebudou chtít prodat - 1 - Honda WR-V 2016 prvni oficialni ilustrace
Honda WR-V se ukázala na první oficiální ilustraci, odvaha jí nechybí

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše