Reklama

Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat

Ani českému zákazníkovi nebude znít jméno Kona bůhvíjak úchvatně, u nás si jej ale vůz ponechá. V Portugalsku tomu tak být nemůže, prostě nemůže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat

7.6.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Ani českému zákazníkovi nebude znít jméno Kona bůhvíjak úchvatně, u nás si jej ale vůz ponechá. V Portugalsku tomu tak být nemůže, prostě nemůže.

Svět, ve kterém žijeme, rozhodně není jednotný. A nikdy nebude, i když by si někteří přáli opak. Nemluvíme teď ani tak o politice či náboženství, ale jazycích, které se liší už jen dle toho, jakým směrem se z naší republiky vydáte. To samozřejmě představuje problém nejen pro ty, kteří nevládnou cizí řečí, ale rovněž pro automobilky. Vymyslet univerzální název pro nový model, který by někde nikoho neurážel či nerozesmál, je totiž skutečně věda.

Své o tom ví kupříkladu Mitsubishi, které v mnoha zemích - včetně té naší - nabízí Pajero. Ve španělsky mluvících zemích je ovšem toto SUV známo jako Montero, neboť původní název je slangovým termínem pro muže, který se rád rozvášní i bez ženy po svém boku, řekněme. Mitsubishi v tom ovšem není samo, kdysi jsme vám přiblížili více takových případů. A nejnověji se do tohoto klubu přidává Hyundai, které narazilo v Portugalsku.

Možná si říkáte, kde je problém, když má Hyundai pro většinu svých modelů alfanumerické označení. V poslední době se ovšem značka vrací k osobitějším názvům, pročež kupříkladu její nový crossover bude pojmenován Kona. Na potenciální svérázné vnímání upozorňovali již dříve, to jsme ale hovořili České republice a koních. V Portugalsku má ovšem značka větší problém - zjistila, že Kona je slangové pro ženské genitálie.

Portugalské zastoupení tedy sáhlo po novém názvu, pročež se novinka v zemi bude jmenovat Kauai. Stejně jako Kona přitom odkazuje na havajské ostrovy, kde jeden takový je přímo pojmenován a dle tiskového prohlášení značky jde o „místo plné přírodních krás a bohatství, jenž překypují energií a dynamismem“. A přesně takový by měl být podle automobilky nový crossover.

Zda tomu skutečně bude či nikoliv, to nám řeknou první zážitky zpoza volantu. Nicméně již nyní lze říci, že Kona (či pro Portugalce - a možná jednou i pro další - Kauai) je stylizována jako žádné jiné auto v prodeji. Plné představení novinky je přitom naplánováno na léto, do showroomů by crossover měl dorazit ještě před koncem roku. K mání přitom bude nejen s litrovým tříválcem T-GDI, ale i jedna-šestkou CRDi. Kromě toho by v příštím roce měla dorazit zcela elektrická varianta, ale o tom zase příště.

Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 1 - Hyundai Kona 2017 nova sada 01
Nový crossover Hyundai bude v Portugalsku znám jako Kauai

Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 2 - Hyundai Kona 2017 nova sada 02Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 3 - Hyundai Kona 2017 nova sada 03Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 4 - Hyundai Kona 2017 nova sada 04Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 5 - Hyundai Kona 2017 nova sada 05Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 6 - Hyundai Kona 2017 nova sada 06Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 7 - Hyundai Kona 2017 nova sada 07Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 8 - Hyundai Kona 2017 nova sada 08Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 9 - Hyundai Kona 2017 nova sada 09Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 10 - Hyundai Kona 2017 nova sada 10Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 11 - Hyundai Kona 2017 nova sada 11
Oficiálně automobilka vůz představuje zatím takto...

Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 12 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 01Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 13 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 03Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 14 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 05Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 15 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 06Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 16 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 07
Hyundai Kona se ještě ani nezačalo prodávat a už se muselo přejmenovat - 17 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 08
...neoficiálně už jsme ho ale mohli spatřit celý, ze všech stran

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše