Reklama

Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe

Nové korejské SUV si můžete znovu prohlédnout bez kamufláže, navíc v pohybu a ve světle modré. Ta přitom lépe maskuje jeho podivnější stylizaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe

30.5.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nové korejské SUV si můžete znovu prohlédnout bez kamufláže, navíc v pohybu a ve světle modré. Ta přitom lépe maskuje jeho podivnější stylizaci.

Také už se těšíte, až Hyundai konečně představí Konu v plné parádě? Nejprve jsme byli seznámeni s jejím názvem, pak viděli snímek přídě. Následně zafungovali špionážní fotografové, kteří ji nachytali nejprve s kamufláží a následně i bez ní. V té chvíli to vypadalo na brzkou premiéru, k té ale zatím ještě nedošlo. Nicméně aktuálně je již stoprocentně jasné, že debut je za dveřmi.

Jeden ze čtenářů webu Carscoops natočil Konu v centru španělského Madridu, kde se v neděli ráno proháněla s filmařskými Mercedesy třídy V za zády. Tato flotila se přitom kromě pořizování oficiálních záběrů starala o zdržování ostatní dopravy (nešlo-li o kompars), což naznačuje, že si Korejci nenechali plně uzavřít komunikaci a fotky pořizovali za slabšího provozu.

Okolnosti vzniku videa ponechme stranou, zajímavá je jeho hlavní hvězda. Tu si můžeme prohlédnout ze všech stran, tentokráte již bez kamufláže, navíc s rozsvícenými světly. Vepředu je tak jasně patrná nová interpretace masky Cascading Grille, vzadu je pro změnu viditelný vliv větších modelů značky, třeba i Tucsonu. Také zde tedy máme snahu o mohutnost, přestože Kona je vlastně drobečkem - na délku pouze lehce přesáhne čtyři metry. Korejci ovšem za pomoci plovoucí střechy či specifických plastových lemů ve spodní části karoserie zkouší navodit dojem mnohem většího a hlavně širšího vozu.

Právě plastové lemy, jež přesahují z blatníků až do přídě, respektive zádě, jsou jedním z kontroverzních prvků. Na to jsme upozorňovali již dříve a předpokládáme, že korejskou novinku budete milovat či nesnášet - ovšem nic mezi tím. Na nový styl je ale třeba si zvyknout, Kona je totiž první vlaštovkou vyvedenou v dynamickém designu.

Pod nevšední karoserií se skrývá mix komponentů z modelů i20 a i30. Mezi motory se tak stoprocentně objeví přeplňovaný litrový tříválec a 1,4litrový čtyřválec. Dorazí samozřejmě i diesely, přičemž primárně veškeré agregáty zaměstnají přední kola. Značka ovšem již potvrdila, že za příplatek bude nabízet také 4x4.

Tím jsme na konci informací, o interiéru máme jen útržky týkající se odvážně řešené palubní desky či dotykového displeje usazeného nad výdechy klimatizace. Více se ale dozajista dozvíme v řádu maximálně několika týdnů, po celé řadě neoficiálních fotek a videí je totiž oficiální premiéra skutečně na spadnutí.

Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 1 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 01Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 2 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 03Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 3 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 05Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 4 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 06Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 5 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 07
Hyundai Kona natočeno bez maskování ze všech stran. V modré vypadá lépe - 6 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 08
Hyundai Kona bylo tuto neděli ráno nachytáno v centru Madridu při pořizování oficiální dokumentace. Takto se jeví pohlednější, jeho design je však dále příiš komplikovaný

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama