- -

Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody

Minimálně dva páry světel s úzkými hlavními světlomety dostane nové SUV Hyundai. Ponese jméno Kona a bude nejlevnějším Korejcem v této třídě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody

12.4.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Minimálně dva páry světel s úzkými hlavními světlomety dostane nové SUV Hyundai. Ponese jméno Kona a bude nejlevnějším Korejcem v této třídě.

Hyundai chystá nový přírůstek do portfolio crossoverů a SUV. Nemůže o tom být pochyb, sama automobilka nám odhalila podobu hlavního světla a jeho jméno. Ten může trochu svádět k posměšnému označení, přestože s koňmi opravdu nemá společného. Místo toho automobilka našla inspiraci pro název Kona na havajských ostrovech.

Nyní byla tato novinka nachytána během testů na Nürburgringu a v jeho okolí, což není překvapivé - v pohoří Eifel má značka své vývojové centrum. Prohlédnout si tak můžeme její tvary a byť mnohé je prozatím skryto pod kamufláží, i přes ní je patrné, že novinka dostane přinejmenším dva páry předních světel s úzkým hlavním světlometem. Vsadí tak na podobné řešení jako Škoda Kodiaq a brzy i Škoda Karoq a jen čas ukáže, jak moc podobná si řešení přídí budou.

Víme také, že úzká čelní světla budou u vyšších úrovní výbavy používat diodovou techniku, což je další podobnost se škodovkami. Na LEDky lze vsadit také na zádi, přičemž i zde se nejspíše dočkáme úzkého a vertikálního provedení, jenž má vůz opticky rozšířit. Mimo to Kona dostane výrazně se svažující zadní okno, které by pro změnu mělo umocnit sportovní kredit novinky.

Použitá technika bude shodná s Kiou Stonic a Rio. Malý hatchback je 4 065 milimetrů dlouhý a má rozvor 2 850 mm, a právě ten nejspíše bude zachován také u obou SUV. Kromě toho lze vsadit na pohon předních kol, za příplatek ovšem obě spřízněné značky nabídnou i systém 4x4.

S ohledem na dané základy nelze pod kapotou očekávat nic jiného než maloobjemové motory, přičemž sazkou na jistotu je přeplňovaný tříválec 1,0 T-GDI. Zatímco v případě modelu Rio je tato pohonná jednotka vrcholem, zde bude nejspíše základem. O patro výše by se pak mohla vyskytovat přeplňovaná benzinová jedna-čtyřka a 1,6litrový turbodiesel.

K živému debutu se Korejci chystají až v září ve Frankfurtu, virtuální premiéra ale nejspíše proběhne o pár týdnů dříve během letních prázdnin. Tou dobou bychom měli znát i další detaily, zatím jen dodáme informace start na na evropských trzích ještě před koncem letošního roku za ceny pohybující se okolo 17 500 Eur (cca 467 tisíc korun). V Česku ovšem Kona bude nejspíše k mání za nižší částku. Objednat si ji navíc bude moci celý svět, neboť Hyundai novinku tituluje jako globální model.

Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 1 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 01Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 2 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 02Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 3 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 03Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 4 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 04Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 5 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 05Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 6 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 06Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 7 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 07Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 8 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 08Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 9 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 09Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 10 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 10
Hyundai Kona bylo nově nafoceno při testech v pohoří Eifel

Hyundai Kona nafoceno při testech, bude mít světla jako nové Škody - 11 - Hyundai Kona 2017 render 01
Spekulativní ilustrace zřejmě nebude daleko od pravdy

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama