Reklama

Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep

Korejská novinka dostane úzké hlavní světlomety a k nim dva pár menších. Něco takového dnes už nepřekvapí, agresivně pojaté tvary by mohly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep

28.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Korejská novinka dostane úzké hlavní světlomety a k nim dva pár menších. Něco takového dnes už nepřekvapí, agresivně pojaté tvary by mohly.

Nové korejské SUV se dere na svět škodováckým způsobem. Nejprve nám automobilka představila název a ukázala i přední světlo, vzápětí bylo Hyundai Kona nachytáno špionážními fotografy. Fotky ukázaly, že nejen strategií si značka bere od Škodovky, také se inspirovala u vzhledu a nasadí dva páry čelních světel. A podobně jako Kodiaq a Karoq bude korejská novinka připomínat čelní partie Citroënu C5 Aircross a Jeep Cherokee - všechny tyto vozy sází na úzké hlavní lampy a další světla pod nimi.

Potvrzuje to i nový oficiální snímek, který po zesvětlení ukazuje příď v celé své kráse, snad. Více než světla nás ovšem zaujala nadměrně agresivní stylizace, která u snímků zakamuflovaného prototypu nebyla patrná. Zde se rýsují „svaly“ kapoty i podobně laděný nárazník. Více bychom si měli o designu říci v následujících týdnech, kdy jistě budou uvolněny další snímky a zároveň informace. Virtuální premiéra pak má proběhnout v létě, což nás vede k živému debutu na frankfurtském autosalonu. Do prodeje by se tak vůz mohl na evropských trzích dostat ještě letos, kromě toho má ovšem zaujmout i globální publikum - v USA jej tak čekejme příští rok.

Pro automobilku je novinka velmi důležitá, neboť uvede do praxe nový korporátní design. Ten zjevně bude daleko výraznější, alespoň podle již popisované přídě. Pod kapotou ale budou jen maloobjemové agregáty, původem od Hyundai i30. Vrchol nabídky tedy bude tvořit 1,4litrový přeplňovaný čtyřválec naladěný na 140 koní, níže najdeme litrový tříválec.

S ohledem na evropské prodeje nebudou chybět rovněž dieselové motory, kromě toho bude možné vybírat mezi systémy 4x2 a 4x4. A nejspíše také mezi manuálem a automatem. Stejnou techniku použije také chystaná Kia Stonic, kde bude dodavatelem platformy nové Rio. Rozvor 2 580 milimetrů ale dost možná dozná prodloužení, 4,1metrová délka se natáhne určitě.

Od Kony si na chvíli odskočme k novému videu, jež Hyundai publikovalo. To není až tak moc záživné, jeden moment ovšem za pozornost stojí. Jde o záběr, který přichází v čase 1:14 a odhaluje hliněný model kupé.

Sice z něj vidíme pouze zadní partie s úzkými trojúhelníkovými světly a sportovní nárazník, přesto ukazuje agresivní stylizaci. Povšimnout si můžeme také vysoké boční linie a klenutých blatníků, otázkou ovšem je, na co se vlastně koukáme. Tipujeme koncept, který má pouze vzbudit zájem zákazníků, sériová verze jej ale následovat nebude.

Důvodem pro toto tvrzení je separace značky Genesis. Právě pod její hlavičkou má sice nové kupé vzniknout, Hyundai by jej ovšem rozhodně neavizovalo takto - tedy s odkazem na mainstreamové kořeny. I když je samozřejmě možné, že značka až tak moc striktní v odlišení své luxusní a běžné nabídky není. Uvidíme tedy v následujících měsících, co - a zda vůbec něco - se z hliněného modelu vyklube.

Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 1 - Hyundai Kona 2017 nove foto pride 01Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 2 - Hyundai Kona 2017 nove foto pride 02
Nové Hyundai Kona dostane dva páry čelních světel...

Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 3 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 01Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 4 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 02Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 5 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 03Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 6 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 04Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 7 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 05Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 8 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 06Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 9 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 07Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 10 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 08Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 11 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 09Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 12 - Hyundai Kona 2017 prvni spy foto 10
...které byly patrné již na snímcích špionážních fotografů

Hyundai Kona odhalilo svou tvář. Jde s davem, připomene Škodu, Citroën, Jeep - 13 - Hyundai Coupe hlineny model
Kromě toho značka možná chystá nové Coupe, byť možná jen jako koncept

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše