- -

Hyundai Santa-Fast je Santa-Fe upravené na zadní pohon výkonem 1 055 koní

Projekt Bisimota staví na základě SUV, které je primárně předokolkou. V útrobách je 3,8 V6, manuál a pohon pouze zadních kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Santa-Fast je Santa-Fe upravené na zadní pohon výkonem 1 055 koní

30.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Projekt Bisimota staví na základě SUV, které je primárně předokolkou. V útrobách je 3,8 V6, manuál a pohon pouze zadních kol.

Každoroční lasvegaská přehlídka tuningu SEMA Show se blíží, takže se začínají objevovat auta, která si tam budou moci návštěvníci prohlédnout. A nebyla by to SEMA bez vozu Hyundai upraveného u firmy Bisimoto. V roce 2013 to byly Hyundai Genesis a také Honda Odyssey, která byla zhruba před měsícem na prodej, v roce 2014 zase sedmisetkoňová Sonata.

Letos se ukáže Hyundai Santa-Fast. Jak asi tušíte, je to silně upravené SUV Santa-Fe, které dostalo i nové jméno. Už to má naznačovat, jak moc je rychlé. Pod kapotou mu pracuje 1 055 koní. U Bisimota začali se standardním 3,8 V6, který kompletně přestavěli - má silnější vačky, ojnice i písty, vstřikovače s větší kapacitou a novou řídící jednotku od AEM A také dvě turbodmychadla od Turbonetics, jejichž maximální plnicí tlak je 2,9 baru.

Santa-Fast je navíc zadokolka, vpředu poloosy vůbec nemá, což znamenalo nutnost otočit motor o 90°. Za něj byla namontována manuální převodovka z Genesisu R-Spec a zadní diferenciál z Hyundai Equus. Zásadní upravení podlahy auta je tedy jistotou, stejně jako změny v přepážce mezi kabinou a motorovým prostorem a také tu je nový zadní pomocný rám od firmy Rothfab. Přední brzdiče jsou čtyřpístkové a vůz drží na silnici odpružení od KW.

Dovnitř se zatím moc podívat nemůžeme, on i obrázek zevnějšku je zatím jen počítačovou ilustrací, nic víc k dispozici není. Víme ale, že v kabině je závodní skořepinová sedačka Momo Daytona EVO s pásy značky Crow a ochranná klec. Co zatím neznáme, jsou údaje o dynamice nebo hmotnosti tohoto stroje; nijak lehký asi nebude, ale šílený výkon bude znamenat špičkovou akceleraci... nebo velmi rychlou destrukci zadních pneumatik.

Hyundai Santa-Fast je Santa-Fe upravené na zadní pohon výkonem 1 055 koní - 1 - bisimoto hyundai santa-fast sema2016
Tahle Santa-Fe je rychlejší než kdeco, odhadujeme

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše