Reklama

Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým

Že jsou mnichovské vozy testovány na Nordschleife, jistě nepřekvapí. Že je BMW ukrývá v docela nenápadné garáži uprostřed Nürburgu by ale mohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým

11.10.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Že jsou mnichovské vozy testovány na Nordschleife, jistě nepřekvapí. Že je BMW ukrývá v docela nenápadné garáži uprostřed Nürburgu by ale mohlo.

Není žádným tajemstvím, že BMW má v pohoří Eifel své testovací centrum. Ostatně, k Nürburgringu se stahuje stále více automobilek, i těch mainstreamovějších, jak dokazuje třeba Hyundai. My pro dnešek zůstaneme pouze u mnichovské značky, stran toho pak zavítáme ještě k její britské odnoži, tedy k Rolls-Roycu. I ten totiž využívá zázemí BMW na Ringu. Jen proto se tedy mohlo stát, že z jedné garáže vyjedou chystaná SUV Cullinan a X5, stejně jako nová generace roadsteru Z4.

Všechny tyto novinky jsme nějakým způsobem mohli v maskování spatřit už dříve a jejich vzhled tedy nebude velkým překvapením. Pozoruhodné ovšem je, kde se ukrývají - obvykle je vídáme vyjíždět či zajíždět do zázemí testovacího centra, kde byl v minulosti nejeden prototyp do detailu natočen, možná ale i právě proto BMW zjevně využívá také docela nenápadné garáže v šedém nürburském domu opodál.

A jelikož auta vyrazila za testováním v jedné skupince, můžeme si udělat také lepší představu o jejich proporcích. Prim přitom v tomto ohledu hraje Cullinan, který je opravdu monstrózní. Jako o čistokrevném SUV bychom o něm ale opravdu neměli přemýšlet, světlá výška se totiž zdá být nižší než u X5.

Mnichovský zástupce aktuálně nejpopulárnější kategorie aut je pro změnu již na první pohled ovlivněn stylizací poslední generace BMW X3. I v jeho případě je navíc zjevná patřičná mohutnost, pročež si klademe otázku, jakých rozměrů asi dosáhne chystaný vrchol nabídky v podobě X7. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby i kvůli snaze vměstnat do kabiny tři řady sedadel šlo nakonec o větší vůz, než jakým bude Cullinan.

Zapomenout pak nesmíme ani na novou generaci BMW Z4, která je zachycena rovnou ve dvou exemplářích. V obou případech se zdá, že pod kapotou pracuje přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec B48. Ten se ostatně objevuje napříč celým portfoliem značky, a to v ryze benzinovém i hybridním provedení. Zda ovšem i v tomto případě dorazí provedení 40e, to je zatím sporné, i když nikoliv nepravděpodobné.

Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 1 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 01Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 2 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 02Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 3 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 03Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 4 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 04Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 5 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 05Jaké prototypy skrývá BMW v nenápadné tajné garáži? Tady vyjíždí jeden za druhým - 6 - BMW Rolls-Royce prototypy 2017 videoscreen 06
BMW má poblíž Ringu své testovací centrum, jenž mohou logicky využívat i dceřiné značky. Nepřekvapí proto vlastně, když z jedné garáže vyjedou nové generace vozů X5 a Z4, stejně jako Rolls-Royce Cullinan

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše