Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa)

4.9.2016 | Petr Miler | 2 příspěvky

Policii, která se vás snaží zastavit, ujet lze. Doporučit to nemůžeme, pokud ale inspirováni pilotem Kasawaki H2 zvolíte moped, budete leda k smíchu.

Přes týden jsme vám ukázali video, na něm motorkář s ohromnou převahou zmizel policejnímu autu poté, co se jej pokusilo zastavit pro jízdu na dálnici rychlostí okolo 160 km/h. Doporučit podobné jednání znovu ne a nemůžeme, je z mnoha důvodů zbytečně riskantní pro ujíždějícího i ostatní řidiče. A nakonec musíte myslet i na samotné policisty, které jsme už mnohokrát viděli podobnou jízdu nezvládnout. Když už si ale někdo nemůže pomoci, nezbytné jsou špičkové řidičské schopnosti a stroj jako u jezdce ze zmíněného videa - Kawasaki H2, jedna z nejrychlejších silničních motorek, které kdy vznikly.

Jestli špičkovými řidičskými schopnostmi disponoval pilot z videa níže, nevíme, podle zachyceného děje to tak ale nevypadá. Rozhodně ovšem nedisponoval špičkovou technikou ani zdravým úsudkem, protože pokoušet se na široké silnici uprostřed města prchnout policii na malé a slabé motorce typu skútr, je troufalost hraničící s imbecilitou.

Situaci vidíme z pohledu policie, která se řidiče pokusila zastavit. Důvod neznáme, to teď ale není podstatné. Motorkář se to výzvu rozhodl nerespektovat a opravdu neujížděl náhodou - vidíme, jak se za policejním autem otočí a pak se teprve rozhodne přidat. Žádný velký kalup to není, autobus nicméně předjede s lehkostí a kousek policii poodjede. Honička, která následovala, ale nebyla o mnoho delší než ta nejkratší v historii.

Motorkář tady prokázal, že mezi nejprozíravější piloty nepatří, protože při jízdě mezi beztak omezeným množstvím aut večerním Vliniusem vůbec nekalkuloval s tím, že ostatní řidiči budou reagovat na policejní vůz blikající krátce za ním. A tak se stalo, že šofér Škody Fabia kousek před ním vjel nejprve do levého pruhu a rychle se začal vracet do pravého. Motorkář měl už dávno „přepnout” na styl jízdy policejního auta, protože tak jako řidiči uhýbají tomu, budou se rozestupovat i před ním. To ale neudělal a ne úplně pěkně havaroval.

Na druhém videu vám ukážeme, že i s podobně marným strojem ujet policii lze, chce to ale docela jiné okolnosti a vůbec dost komplikované provedení. Případ z Německa vyžadoval na motorce s motorem o objemu 50 cm3 úprk známou polní cestou až na lesní pěšinu, kde řidič později strávil 1,5 hodiny bivakováním. Také žádná krásná bilance, ale lepší než nehoda. Podívejte se na obojí...

Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 1 - Pokus ujet policii moped Litva video 01Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 2 - Pokus ujet policii moped Litva video 02Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 3 - Pokus ujet policii moped Litva video 03Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 4 - Pokus ujet policii moped Litva video 04Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 5 - Pokus ujet policii moped Litva video 05Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 6 - Pokus ujet policii moped Litva video 06Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 7 - Pokus ujet policii moped Litva video 07Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 8 - Pokus ujet policii moped Litva video 08Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 9 - Pokus ujet policii moped Litva video 09Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 10 - Pokus ujet policii moped Litva video 10Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 11 - Pokus ujet policii moped Litva video 11Když už chcete ujíždět policii, zvolte aspoň trochu vhodný stroj (videa) - 12 - Pokus ujet policii moped Litva video 12
Tohle je jeden z nejmarnějších pokusů ujet policii, které jsme v poslední době viděli. Odehrál se v Litvě


Smalou motorkou policii přesto ujet lze, i když přistoupí k varovným výstřelům

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše