Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video)

29.8.2016 | Petr Miler | 15 příspěvků

Podobný způsob jízdy po veřejných silnicích vám můžeme doporučit jen stěží, ukazuje ale, že ujet policejnímu stíhači není nereálné.

Policie se tváří, že ujet jejím hlídkám není možné. Ráda to dokládá zveřejňovanými záběry, na kterých se ji tu lehce, tu složitěji podaří prchajícího řidiče dostihnout a učinit spravedlnosti zadost. Situace, kdy se jí to tak úplné nepodaří, si pak nechává pro sebe. Že k takovým nedochází? Dochází, akorát musíme sáhnou po videích z jiných než policejních zdrojů.

Viděli jsme třeba bizarní případ, kdy motorkář zmizel policii skrze obchodní dům, ten dnešní má ale blíže k tomu, co kurážnější řidiči na silnicích a dálnicích mohou zažít. Neberte prosím následující záběry jako návod, jak se na silnici chovat - pořád zůstáváme přesvědčeni, že ať už se vás policie snaží zastavit z jakéhokoli důvodu, je inteligentní cestou zastavit a případný nesouhlas řešit právní cestou. To ale neznamená, že nebudeme zavírat oči před tím, že to někteří řeší jinak.

Přiložený případ je o to výjimečnější, že se udál v USA, kde se rozumní lidé nepouští do konfliktu s policií už proto, že tamní strážníci „nejdou pro kulku daleko”. Informací o tom, co a kde přesně se událo, je minimum, ale to podstatné stačí - vidíme jezdce velmi rychlé Kawasaki H2, kterak se rozhodne užít si trochu rychlosti na dálnici. Jede rozhodně nekonvenčním způsobem, podle popisu videa rychlostí okolo 160 km/h a vcelku s lehkostí se proplétá mezi auty, která podobnou rychlostí okupují všechny tři pruhy. Až se ukáže, že jedno z nich je policejní.

To nejprve motorkáře bez majáků následuje, později ale rozjede svou „diskotéku”. Reakce motorkáře? Zastavení to vážně není, dá plný plyn a po chvíli se po dálnici pohybuje takovou rychlostí, že ostatní auta vypadají, jako že stojí. Minimálně tím je celé video pozoruhodné, rychlost vyvinutá H2 během několika sekund je ohromující a pro policisty zcela nedostižná.

Pokud to chcete vidět na vlastní oči, „ta pravá” akce začíná na videu v čase okolo 2:40. Ostrá jízda pak pokračuje až do konce videa, kdy se motorkář rozhodne zcela mimo dohled policie z dálnice sjet. Podívejte se na to, něco takového se nevidí často...

Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 1 - Motorkar ujezd policii USA video 01Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 2 - Motorkar ujezd policii USA video 02Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 3 - Motorkar ujezd policii USA video 03Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 4 - Motorkar ujezd policii USA video 04Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 5 - Motorkar ujezd policii USA video 05Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 6 - Motorkar ujezd policii USA video 06Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 7 - Motorkar ujezd policii USA video 07Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 8 - Motorkar ujezd policii USA video 08Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 9 - Motorkar ujezd policii USA video 09Policisté chtěli zastavit motorkáře jedoucího 160 km/h, poznali hořkost porážky (video) - 10 - Motorkar ujezd policii USA video 10
Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že policisté si tady ani neškrtli. Motorkář musel ale předvést jízdu, kterou nelze označit za bezpečnou

Zdroj: Cart Throttle

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše