Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia poodhalila „dramatický koncept“ pro Frankfurt, konkurovat má Nissanu Juke
9.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nový crossover hodlá zaujmout dramatickou přídí připomínající Kiu cee’d GT a Pro_cee’d GT. Kabina pro změnu hostí středový tunel propojený se sedadly.
Nabídka korejské automobilky sice rok od roku roste, veškeré segmenty však Kia pokryté nemá. Od ukončení prodeje modelu Soul totiž v jejím portfoliu alespoň v Evropě chybí malý crossover, který by do městských aglomerací měl přivézt trochu toho off-roadového vzhledu. Po letošním Frankfurtu by ale mohlo být všemu jinak. Kia totiž na německém autosalonu představí nový koncept, se kterým se hodlá postavit Nissanu Juke.
To je víceméně vše, co o novince víme, příliš informací neprozradily ani první dva obrázky. Zvenčí je patrná hlavně maska ve tvaru tygřího nosu, které asistují diodové mlhovky připomínající svým tvarem ostré hatchbacky cee’d GT a Pro_cee’d GT. Kromě toho by pak crossover měl zaujmout vyboulenou kapotou a vytaženými blatníky nebo hlavními světlomety, které rovněž užívají LEDek.
Zatímco exteriér bude s produkční verzí do značné míry shodný, interiér odkazuje mnohem více na futurismus, který má do série daleko. Patrné je totiž uspořádání středového tunelu, které plynule navazuje na sedadla. Nechybí pak ani volant se zploštělou spodní částí nebo pádly řazení. To je ale bohužel z dnešní ukázané vše, více snad uvidíme ještě před samotným Frankfurtem.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Nový koncept korejské automobilky slibuje sportovní exteriér a futuristický interiér
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nový osmiválcový sporťák Toyoty předvedl svůj zvuk. Vypadá jako Batmobil, zní ale spíš zuřivě jako grizzly
včera
Už i policie se musela vysmát řidiči vybitého elektromobilu, který ho u silnice nabíjel s pomocí dieselového generátoru
30.6.2026
BMW poprvé ukázalo tvář nové X5 a je to něco. Nese kříž za každou tunu své hmotnosti a ještě něco k tomu
30.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Cal Crutchlow nahradí zraněného Johanna Zarca také při GP Německa včera 18:00
- Yamaha podepsala smlouvy s Jorgem Martínem a Ai Ogurou pro sezóny MotoGP 2027 a 2028 1.7.2026
- Ducati oslaví 100 let v Brně: výstava světových unikátů 30.6.2026
- Zudovo domácí vítězství a vedení v šampionátu Euro Moto 30.6.2026
- 2027: Pecco pro nás bude problém, říká Tardozzi 29.6.2026
Nejčtenější články
Ford se najednou staví proti zákazu spalovacích aut, ještě před 3 roky hystericky bojoval už proti jeho odkladu
3.6.2026
V následujících letech zemřou majitelé cenných klasických aut v hodnotě 12 bilionů Kč, trh s nimi to změní k nepoznání
4.6.2026
Porsche to tentokrát s tovární úpravou 911 opravdu přehnalo, výsledek vám nejspíš zacloumá žaludkem
4.6.2026
Lotus udělal tlustou čáru za svým přechodem na elektromobily. Klíčovému modelu dal dodatečně spalovací motor, pohání i kola
4.6.2026
Srovnejte si nové elektrické Ferrari s prvním SUV značky. Stačí pár fotek a pochopíte vše
4.6.2026
Živá témata na fóru
- Členství v KlubSportovnichAut 07.03. 00:00 - Bond007
- VZKAZY 07.02. 17:06 - řidičBOB
- Onboard videa 07.02. 16:36 - řidičBOB
- Přituhuje 07.02. 13:27 - pavproch
- BMW Divize 07.02. 09:58 - pavproch
- Toyota obecně 07.02. 08:33 - abgx1
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.01. 17:13 - Anonymoous
- Volvo 07.01. 13:50 - řidičBOB
