- -

Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa)

Nový Genesis G70 je nepochybně rychlé auto, zejména ve srovnání s německým „originálem” se ale jeho dynamika nezdá být bůhvíjaká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa)

31.10.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

Nový Genesis G70 je nepochybně rychlé auto, zejména ve srovnání s německým „originálem” se ale jeho dynamika nezdá být bůhvíjaká.

Poslední korejské novinky nelze vítat jinak než s nadšením. Kia přišla s modelem Stinger, v jehož případě na zadní nápravu míří až 370 koní, Hyundai pro změnu ve formě i30 N nabízí 250 či 275 koní za bezkonkurenční cenu. Jinými slovy, s těmito značkami je třeba ve sportovním segmentu stále více počítat, i když je třeba dodat jisté „ale“. Z jakéhokoliv měření jízdní dynamiky se zdá, že korejské koně jsou vůči evropským poněkud slabší.

V tomto směru nás nechápejte špatně, rozhodně nechceme na Kiu Stinger či Hyundai i30 N plivat špínu. Jenže máme pocit, že 370 koní by v kombinaci s osmistupňovým automatem mělo odvést lepší práci. Koneckonců stačí se jen podívat na BMW 340i, které se 326 koňmi zvládá akceleraci z klidu na stovku za 4,8 sekundy. I při nižším výkonu je tedy mnichovský sedan o desetinu rychlejší.

Tento nepoměr může být dán i jistou hierarchií v korejském koncernu - Kia je v tuto chvíli až na třetím místě, za Hyundai a nově stvořenou luxusní divizí Genesis. Její nejnovější kreace, model G70, reputaci asijských vozů lehce napravuje. V kombinaci s tímtéž 3,3litrovým přeplňovaným šestiválcem se 370 koňmi zvládá akcelerovat z klidu na stovku za 4,7 sekundy, tedy rychleji než BMW.

Znovu je ovšem třeba zmínit vyšší výkon Korejců, po dorovnání stavu by mohl být Mnichov opět alespoň o půl kroku napřed. Bude tedy třeba ještě pár let dalšího vývoje, než Genesis, Hyundai a Kia budou dynamicky na úrovni evropské konkurence. V tomto ohledu ale více než kdy jindy platí, že nemusí notně pršet, zatím nám stačí, že alespoň kape.

Ony „línější“ korejské koně si tedy nyní můžete vychutnat na prvních videích, kde uvidíte nejen akceleraci šestiválcové verze G70, ale také sprint modelu osazeného přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem. Tyto dva motory později doplní i diesel. Zatím si tedy jako s doplňkem musíme vystačit s lehce pomalejší, ale snad pohlednější Kiou.

Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa) - 1 - Genesis G70 2017 sprint videoscreen 01Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa) - 2 - Genesis G70 2017 sprint videoscreen 02Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa) - 3 - Genesis G70 2017 sprint videoscreen 03Korejské BMW 3 předvedlo dynamiku, neslibovalo jeho 370 koní víc? (videa) - 4 - Genesis G70 2017 sprint videoscreen 04
Genesis G70 vypadá působivě a na první pohled je velmi rychlé. Od 370 koní bychom ale očekávali o trochu lepší spurt

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše