Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lada Granta se skutečně bude prodávat i u nás, chce se postavit Loganu a Fabii
9.8.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Tedy tak alespoň zní oficiální verze. Podle analytiků ale má rozšíření exportních odbytišť Lady hlavně pomoci image značky na domácím, ruském trhu.
Nedávno jsme vám ukázali první fotky Lady Granta pořízené v České republice a i když jsme už tehdy byli přesvědčeni, že to značí brzký začátek prodeje tohoto modelu v našich končinách, byla tu stále jistá pochybnost. Mohlo totiž jít jen o kusy určené pro německý trh, kde se vůz též má prodávat, popř. pro Francii, kde už k mání je. Teď ale můžeme s jistotou říci, že o klamný signál nešlo.
Podle zprávy ruského deníku Vedomosti AvtoVaz oznámil vývoz prvních kusů Granty do Česka a do Německa s cílem zahájit prodej i na těchto trzích. Cena je zatím neznámou (hovoří se o 10 000 Eur, necelých 260 tisících Kč, to by ovšem stačilo na úspěch leda v Německu), automobilka by ale chtěla vyvážet na západ okolo 5 000 aut ročně. Za hlavní konkurenty označuje Škodu Fabia a Dacii Logan, proti nimž by měla být levnější. Zejména v druhém případě to ale bude chtít podstatně zajímavější prvotní cenovku než 260 tisíc Kč, aby si vůz koupilo více lidí, než pár přeživších příznivců značky Lada.
Vedomosti ale citují i Vladimira Vidulova z firmy Meiller Vostok, který v pozici analytika konstatuje, že o samotný prodej AvtoVazu vlastně až tak nejde. Podle něj se jedná o více politické než ekonomické rozhodnutí, ostatně ani oněch 5 000 prodaných aut ročně by automobilku nevytrhlo. Cílem je prý ukázat domácímu, tedy ruskému publiku, jehož zájem o Lady poněkud ochlazuje, že Granta je konkurenceschopným modelem i na západě a v Rusku tedy nemusí být upozaďován za zahraniční konkurenci.
Tento „příběh” má podpořit i fakt, že AvtoVaz se tímto krokem stává jediným větším ruským výrobcem aut, který své modely exportuje také do zbytku Evropy. Žádná z dalších značek, která v Rusku jakýmkoli způsobem auta vyrábí, toto nečiní - produkují tam auta pouze pro ruský trh, popř. pro okolní odbytiště směrem na jih či východ. Jak moc se Grantě bude u nás dařit a jak moc si pomůže v případě domácího odbytu, teprve uvidíme...







Tohle jsou vážně první kusy Granty pro ČR, potvrdila to sama automobilka
Zdroj: Vedomosti přes Russia Today
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ein Volk, ein Reich, ein Auto: Audi Nuvolari se ukázalo v akci a je to zas jednou vůz, který vypadá líp v kamufláži než bez ní
13.6.2026
Nejnovější články
Superauto Jeremyho Clarksona, které si sám strhal v Top Gearu, je po 20 letech k mání. V Evropě se prodalo jen 100 dalších, Jezza nezapomněl
před 3 hodinami
VW ve čtvrtek ohlásí zrušení 19 tisíc pracovních míst. Před lidi se nikdo raději nikdo nepostaví, šéf vše oznámí přes video
včera
Tento příplatek pro nová BMW je teď přístupnější než kdy dřív, to ale neznamená, že je levný
včera
Bruselský papír snese všechno, pro EU jsou teď už i Korea nebo Japonsko v Evropě
včera
BMW slaví 10 tisíc prodaných elektrických iX3. Xiaomi se jeho číslům směje, Mercedes, Audi i jiná BMW se můžou smát taky
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
