Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla

Quattro od Audi je ikona mezi pohony všech kol a silné, relativně těžké auto vyšší střední třídy by si s Nivou mělo poradit jako nic. Realita je ale složitější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla

8.1.2018 | Petr Prokopec | 40 příspěvků

Quattro od Audi je ikona mezi pohony všech kol a silné, relativně těžké auto vyšší střední třídy by si s Nivou mělo poradit jako nic. Realita je ale složitější.

Přetahování lanem je jednou z oblíbených dětských kratochvílí. Jak s oblibou říká Jeremy Clarkson, většina mužské části populace v jistých ohledech mentálně zamrzla na úrovní devítiletých dětí, proto jim hraní s čímkoliv není cizí ani v dospělosti. Platí to i přetahované, akorát lidské paže jsou tu nahrazeny koly automobilů.

Na toto téma jsme zabrousili vcelku nedávno, kdy své síly změřila Tesla Model X s Hummerem H2. Vítězem poněkud nerovného souboje byla konvenční technika, elektrický crossover, přestože má vyšší výkon, dopadl podobně jako při terénních radovánkách.

I v dnešním případě jsou soupeři hodně odlišní. Stojí ve zcela jiné váhové kategorii, neboť na jedné straně tu máme starší Audi S6 osazené 4,2litrovým atmosférickým osmiválcem o výkonu 340 koní, jenž je spárován s automatickou převodovkou a hmotností 1 825 kilogramů.

Za druhou stranu pro změnu „kope“ ještě o dost starší Lada Niva, která se pyšní na dnešní standardy muší vahou (1 210 kg) a její 1,7litrový čtyřválec navíc dává k dobru pouze 83 koní. Jediná její výhoda je v přítomnosti plné offroadové výbavy a, zdá se, pneumatik s terénním vzorkem. Papírově je tedy outsiderem, který nakonec svému soupeři podlehne i reálně. Nicméně je nutné zmínit, že po dlouhou dobu se Niva držela - i díky shrnutému sněhu, o nějž se zapřelo off-roadové obutí.

Možná to není nejhodnotnější srovnání dvou aut, ale říkali jsme si, že by vás při začátku jistě náročného pracovního týdne mohlo chvíli pobavit. Nakonec, přesně kvůli tomu Rusové tohle klání uspořádali a Niva v něm znovu ukázala, že ji není radno podceňovat nikdy a v ničem...


Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 1 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 01Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 2 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 02Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 3 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 03Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 4 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 04Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 5 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 05Lada Niva vyzvala k přetahované na sněhu Audi s quattrem. Mrkněte se, jak dopadla - 6 - Audi S6 versus Lada Niva 2018 videoscreen 06
Lada Niva zkusila přetlačit Audi S6. Nakonec se sice jeho 340 koním musela podvolit, ostuda to ale rozhodně nebyla

Petr Prokopec

Diskuze 40 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama