Reklama

Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál?

Když se některé z automobilek zdá, že její novinka nevychází ze srovnání s konkurenty dost dobře, udělá si takové srovnání sama. Přesně to udělal Land Rover.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál?

30.10.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Když se některé z automobilek zdá, že její novinka nevychází ze srovnání s konkurenty dost dobře, udělá si takové srovnání sama. Přesně to udělal Land Rover.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, říká se. Neplatí to přitom jen napříč politickým spektrem, ale také v automobilovém světě. Je zkrátka nemyslitelné, aby zaměstnanec, zvláště pak výše postavený, při srovnání „svého“ produktu s cizími vychvaloval konkurenci. V rámci zdánlivé objektivity jí sice tu a tam přiřkne nějaký ten kladný bod, nicméně při konečném účtování to není nic platné, domácí vždy vítězí.

Proč o tom mluvíme? Zejména kvůli sérii videí, jež aktuálně publikoval Land Rover a která jasně staví nový Range Rover Velar nad konkurenční Porsche Macan a BMW X4. Tímto se nechceme zastávat německých vozů, je velmi pravděpodobné, že pokud dojde třeba na jízdu v terénu, bude SUV z britských ostrovů velmi konkurenceschopné. Nicméně tato oblast je zmíněna jen na jednom videu, a navíc velmi krátce.

Místo toho je důraz kladen třeba na srovnávání multimédií či zavazadlových prostorů, což jsou sice věci, na kterých záleží, ovšem zrovna u Range Roveru bychom je nikdy nekladli mezi ty nejdůležitější. Navíc je třeba dodat, že srovnávat čerstvou novinku s vozy, z nichž jeden je na sklonku svého životního cyklu (X4 dorazí v nové generaci již příští rok) a druhý už má na trhu též odkrouceno své, není dokonale férové.

Je pak vlastně i otázkou, zda prvky, které Range Rover považuje za přednost, budou za přednost považovat také zákazníci. Kupříkladu vyzdvihovat dotykové displeje a eliminaci prakticky všech tlačítek v době, kdy zrovna tyto systémy jsou napříč veškerými studiemi zaměřenými na spokojenost majitelů s nimi pranýřovány, není zrovna moudré. Více vidět je totiž pohled značky než skutečných zákazníků.

Máte pocit, že jsme vůči britskému SUV zbytečně moc kritičtí? Není to tak, jen se snažíme vyvážit přístup Britů, kteří jsou logicky více kritičtí ke svým konkurentům. V tomto kontextu můžeme dodat, že kde se Land Rover nemůže BMW a Porsche rovnat, to je motorový prostor - tam Němci nabízí větší plejádu obvykle lepších motorů.

Podívejte se ale sami, co říká na toto téma Land Rover. Jen zkrátka všechna jeho slova neberte tak úplně vážně...

Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 1 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 01Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 2 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 02Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 3 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 03Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 4 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 04Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 5 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 05Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 6 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 06Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 7 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 07Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 8 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 08Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 9 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 09Land Rover si sám srovnal svou novinku s SUV Porsche a BMW. Kdo asi vyhrál? - 10 - Range Rover Velar vs BMW X4 vs Porsche Macan videoscreen 10
Land Rover porovnal nový Range Rover Velar s postarším BMW X4 a Porsche Macan. Britové přitom nepřekvapivě Němce porazili

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše